Dalmierz – dobre rozwiązanie dla myśliwych

0
965

Polowania na zwierzynę są jednym z rodzajów hobby, które wymagają specjalnych przygotowań. Pierwszym z nich jest przede wszystkim posiadanie odpowiedniego przeszkolenia i pozwoleń, które pozwolą ci zgodnie z prawem cieszyć się tą pasją. Oprócz tego musisz posiadać odpowiednie ubranie i oczywiście broń. Warto też sięgnąć po takie udogodnienie jak dalmierz.

Po co ci dodatkowe akcesoria?

Zastanawiasz się, czy rzeczywiście potrzebujesz dodatkowych akcesoriów? Jesteś myśliwym już od dawna i wcześniej z nich nie korzystałeś, ale znajomi ci je polecili? Jeśli tak, na pewno masz wiele pytań o przydatność takich przedmiotów.

Bez wątpienia wiele z nich naprawdę cię wspomoże. Wystarczy, że pomyślisz o tym w ten sposób: po co masz niektóre rzeczy robić sam albo mniej więcej, kiedy technika cię wyręczy?

Doskonałym przykładem takiego akcesorium jest właśnie dalmierz. Jeśli jeszcze go nie znasz, najwyższa pora to zmienić.

Czym jest dalmierz?

Dalmierz to – jak sama nazwa wskazuje – niewielkie urządzenie, pozwalające na precyzyjny pomiar odległości. Dzięki niemu nie będziesz już musiał zgadywać, w jakiej odległości od zwierzyny jesteś. Wystarczy, że przyłożysz go do oka, a wszystko będzie dla ciebie widoczne, jak na obrazku.

Jak wybrać dalmierz?

Decydując się na zakup urządzenia, pomyśl przede wszystkim o odległościach, z jakimi się spotykasz. Czy często sięgają około 1 km? Najpewniej tak, tylko trudno jest to oszacować bez pomocy technologii. Dlatego właśnie powinieneś wybrać dalmierz, który pozwoli ci spojrzeć właśnie tak daleko. Optymalnym rozwiązaniem może być np. dostępny w sklepie kolba.pl dalmierz Vortex Impact 1000, który ma zasięg 914 metrów.

Kluczową cechą jest także konstrukcja. Laserowy dalmierz marki Vortex jest lekki, ale wytrzymały dzięki zastosowaniu solidnej obudowy. Dodatkowo chroni go przed wyślizgnięciem się z ręki i upadkiem gumowa powłoka. Dzięki temu nie będziesz miał wątpliwości, iż nic nie uszkodzi wrażliwej, wewnętrznej optyki.

Istotną cechą może być także posiadanie powłok antyrefleksyjnych, które zapewniają, iż dostrzegany obraz zawsze jest niezwykle wyraźny.

Równie ważne mogą być także dodatkowe funkcje, które mogą zaoferować dalmierze. Warto zwrócić uwagę między innymi na pomiar kąta lotu pocisku, który może być istotny w wielu przypadkach. Ze względu na to, iż zwierzęta często są celami poruszającymi się, dobrze jest wybrać taki, który pozwoli na ocenę odległości właśnie względem takiego oddalającego się, lub przecinającego ci drogę punktu.

Ostatnia cecha, o której nie można zapomnieć, to bateria. Wykorzystanie w dalmierzu wydajnej baterii litowo-jonowej to gwarancja wielu pomiarów bez konieczności jej wymiany.

Gdzie nosić dalmierz?

Jeśli już kupisz dalmierz, pewnie nie będziesz miał żadnych wątpliwości, iż najwygodniejsze są dla ciebie dwa miejsca. Pierwsze z nich to szyja, a drugie: plecak. Dzięki temu urządzenie zawsze będzie pod ręką.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here