Ekogroszek – nowoczesne paliwo

0
772

Ekogroszek to paliwo, wytwarzane z węgla kamiennego lub brunatnego. Jego spalanie nie powoduje dużej emisji substancji toksycznych do środowiska. Ekogroszek workowany firmy Sztygar to paliwo wysokiej jakości, przeznaczone dla wymagających użytkowników. Posiada on parametry, które sprawiają, że jest bardzo wydajny. Oznacza to, że otrzymuje się większą ilość ciepła, przy użyciu mniejszej ilości paliwa.

Jakie parametry powinien mieć dobry ekogroszek?

Na rynku można spotkać wiele rodzajów ekogroszku workowanego. Jego jakość jest uzależniona od parametrów gwarantujących jego kaloryczność. Im jest ona większa, tym paliwo jest bardziej wydajne. Kolejna ważna cecha to granulacja. Powinna ona być w przedziale 5-25 mm i nie zbrylać się.

Ekogroszek workowany dostępny na stronie węgielsztygar.pl posiada parametry, które wskazują na wysoką jakość, potwierdzoną certyfikatem. Jak najmniejsza spiekalność ekogroszku to kolejny istotny parametr. Zawartość składników niepalnych, czyli popiołu nie powinna przekraczać 10%, a siarki 1%.  Brana jest też pod uwagę zawartość wody, której maksymalnie może być 12%.

Jakie zalety ma ekogroszek?

Jest to obecnie najbardziej wydajne paliwo. Zakup ekogroszku workowanego wysokiej jakości to dobra inwestycja. Nie należy kupować tego paliwa w zbyt niskiej cenie, gdyż może ono być bardzo niskiej jakości. Ekogroszek dobrej jakości spalany w niskoemisyjnych kotłach resortowych emituje do środowiska mniejszą ilość substancji szkodliwych. Jest to paliwo ekonomiczne i bezpieczne.

Obsługa pieca nie jest uciążliwa. Przeciętnie wystarczy raz w tygodniu wsypać ekogroszek do podajnika. Ekogroszek workowany Sztygar dostępny jest w dwóch wersjach: premium i ultra. Wersja premium to bardzo wysokie parametry cieplne, które zostały osiągnięte dzięki specjalistycznym zabiegom czyszczenia z kamienia i osuszania. Wersja ultra to paliwo najwyższej klasy, które zapewnia ciepłą wodę i ogrzewanie w domu. Oba produkty są wydajne i czyste, dzięki czemu nie zalegają szlaką i nie niszczą pieca.

Kocioł na ekogroszek

Wybór kotła jest uzależniony od potrzebnej mocy ogrzewania pomieszczeń. Można się zdecydować na kocioł z podajnikiem lub bez. Kocioł z automatycznym podajnikiem paliwa jest droższy, ale znacznie wygodniejszy w użyciu. Kocioł z automatycznym podajnikiem może służyć nie tylko do ogrzewania domu, ale też do podgrzewania wody. Jest to jedno z najlepszych rozwiązań spośród dostępnych propozycji źródeł ciepła dla domu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here