Etui Samsung S9 – czyli jak wybrać etui idealne?

0
788

Ze smartfonów korzystają dziś niemal wszyscy. Te niezwykle poręczne urządzenia opanowały rynek, zastępując stare, dotychczas używane telefony komórkowe. Olbrzymią zaletą smartfonów jest możliwość dostępu do najróżniejszych mediów oraz źródeł informacji o globalnym zasięgu. Minusem jest mniejsza (w porównaniu do telefonów komórkowych sprzed dekady lub starszych) odporność na uszkodzenia. Niestety, ale smartfony narażone są na poważną usterkę już w momencie zwykłego upadku na twardą powierzchnię. Z tych powodów – korzystając ze smartfonów, najczęściej używamy także odpowiednich rodzajów etui. Zapraszamy do lektury, w trakcie której podpowiemy – jak wybrać etui na Samsunga S9 oraz jakie podstawowe funkcje powinno ono pełnić.

Etui na różne okazje czy etui uniwersalne? O funkcjonalności i zastosowaniu etui…

Etui spotykane na rynku dostępnych produktów mogą być najróżniejsze. Często, konkretne modele są dedykowane dla określonych rodzajów użytkowników – na przykład biegaczy, fanów siłowni, biznesmenów. Na ostateczny wybór ma wpływ nie tylko sam typ telefonu, z którego korzystamy, ale także nasz styl życia, codziennie wykonywane czynności oraz związane z nimi oczekiwania.

Dostępne modele etui Samsung S9

– kabura – to podstawowy rodzaj etui, w formie pokrowce, w którym mieści się cały telefon. Kabura może być wyposażona w specjalne formy zamknięcia, które mają postać rzepów lub magnesów. Zabezpieczają ją przed samoczynnym, niepożądanym otwarciem.

– wsuwka – podobna do kabury, jednak o pionowym kształcie. Tego rodzaju etui rzadko jest zamykane, najczęściej po prostu wsuwamy weń telefon. Wsuwki są o tyle atrakcyjne, że występują w wielu wersjach kolorystycznych, dzięki czemu możemy wykorzystać je dla poprawy parametrów estetycznych naszego telefonu. Ponadto, wsuwki stanowią zabezpieczenie przed zarysowaniem, pęknięciem i innymi uszkodzeniami mechanicznymi telefonu.

– etui bumper – to specjalny typ etui, które nie zasłania tylnej lub przedniej części telefonu. Ma ono formę specjalnego typu „ramy”, zabezpieczającej telefon przed upadkiem na twarde, równomierne powierzchnie. Ponadto, redukuje wpływ różnego typu wstrząsów i drgań na sprawność telefonu.

– etui pancerne – to rodzaj etui wykonany z materiałów solidnych, zabezpieczających telefon przed nawet najbardziej zagrażającymi uszkodzeniami. Etui takie powinny odznaczać się specjalnym rodzajem certyfikatu, stwierdzającego zgodność danego etui z wymogami urządzeń wojskowych.  

– etui futerał – posiada rozbudowaną formę. Składa się z wytrzymałej podkładki oraz klapki osłaniającej przód telefonu. W wybranych modelach futerałów znaleźć możemy dodatkowe udogodnienia – takie jak kieszonki na dokumenty lub banknoty.

– etui dla biegacza – to rozwiązanie dedykowane dla amatorów aktywnego stylu życia. Etui takie możemy przyczepić do ramienia, co pozwala komfortowo korzystać z telefonu i jego aplikacji podczas wykonywania treningu. Etui dla biegacza są nieprzemakalne oraz odporne na wstrząsy, nadają się także do stosowania w czasie innych form aktywności fizycznej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here