Farby do tkanin – dlaczego warto je kupić?

0
817

Przy ich udziale można nie tylko odświeżyć garderobę, ale również upiększyć wnętrze. Farby do tkanin to polecany wybór dla osób, które chcą niskim nakładem finansowym zmienić przestrzeń, w jakiej przebywają lub dać drugie życie opatrzonym ubraniom. Czy do ich stosowania potrzebne są specjalne umiejętności? Jakie tkaniny nadają się do barwienia?

Zalety farb do tkanin

Odporność na działanie promieni słonecznych i światła sprawiają, że farby do tkanin, takie jak https://www.creativehobby.pl/pol_m_decoupage_farby-do-rekodziela_farby-do-tkanin-351.html cieszą się wiernym gronem fanów. To ważna zaleta, która w ogromnej mierze wpływa na radość i satysfakcję użytkowania. Nie po to bowiem barwione są ubrania czy tekstylia, aby szybko straciły swój nowy kolor. Co ważne, mogą być prane w pralce, albowiem ich trwałości nie jest w stanie zagrozić nawet pranie mechaniczne (najlepiej sprawdza się pranie na lewej stronie, z programem do delikatnych tkanin). Zdobione tkaniny zaleca się zabezpieczyć poprzez przeprasowanie na lewej stronie przez 5 minut – bez użycia pary. Dzięki temu zachowują intensywność i wyrazistość kolorów przez długi czas.

Kolejną zaletą jest łatwość aplikacji. Wiele osób nie sięga po farby do tkanin z obawy, że nie będą potrafiły poradzić sobie z ich aplikacją. Nic bardziej błędnego! To bowiem produkty, co do których nie trzeba ani specjalnych umiejętności plastycznych, ani narzędzi. Bez trudu można je nałożyć – bezpośrednio z tubki lub przy użyciu pędzla bądź szablonu. A co z materiałami? Które z nich najlepiej sprawdzą się podczas farbowania? Otóż, jak się okazuje, najlepszą tkaniną jest wysokiej jakości bawełna lub len. Najważniejsze jest, aby był ciasno tkany, wówczas zapewni odpowiednią widoczność i wyrazistość wszystkim detalom. Alternatywą mogą być również tekstylia i ubrania z jedwabiu, trykotażu, wiskozy, stylonu oraz tkanin mieszanych (syntetyków do 50 %).

Pomysły do malowania

Jest wiele motywów, które można wypełnić farbami do tkanin. Zanim jednak przejdziemy do wymienienia poszczególnych pomysłów, należy wiedzieć, w jaki sposób przygotować materiał do barwienia. Bardzo ważne jest, aby pod tkaninę podłożyć fragment kartonu, plastikowej podkładki lub ostatecznie ręcznika, który ochroni tylną część przed przebiciem koloru. A teraz, co można namalować? Popularnym sposobem jest skorzystanie z ogólnodostępnych w sieci szablonów lub wykonanie ich według własnego projektu. Mogą to być wzory i figury geometryczne pozwalające stworzyć abstrakcyjne dzieło, śmieszne napisy lub życiowe sentencje. Tak naprawdę, pomysłów jest wiele. I jedyne, co je ogranicza to wyobraźnia artysty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here