Jak dbać o sprzęt do uprawiania strzelectwa?

Zaczynając swoją przygodę ze strzelectwem należy pamiętać, że zakup broni to nie wszystko. Musimy również zakupić akcesoria do czyszczenia i dbania o nasz sprzęt po to, żeby posłużył nam jak najdłużej. Dzięki temu strzelectwo będzie dla nas przyjemnością. Co trzeba zakupić przed rozpoczęciem epizodu ze strzelectwem?

Okulary

Jedna z ważniejszych spraw dotyczących naszego bezpieczeństwa to bezodpryskowe okulary strzeleckie. Dbanie o wzrok to podstawa w strzelectwie. Dobrze dobrane okulary zapewnią nam bezpieczeństwo w przypadku rykoszetu pocisku. Cena takiego akcesoria to od 20 do 60 zł, w zależności od użytego szkła.

Lunety

Jeśli zamierzamy strzelać z większych dystansów, zamiast posługiwania się otwartymi przyrządami strzeleckimi powinniśmy rozważyć zakup lunety lub kolimatora. Urządzenia te wyposażone w jedną lub kilka soczewek oraz krzyż celowniczy zdecydowanie polepszą nasze umiejętności strzelanie na większe dystansy. Zakup kolimatora to wydatek od 50 zł (najprostsze konstrukcje) do 1500 zł (profesjonalny sprzęt). Z lunetami jest podobnie, z tą różnicą, że dzięki lunecie można strzelać na jeszcze lepszą precyzję na większe dystanse. Wybór należy do nas, ale proponujemy zakup takiej, która zapewni dobrą widoczność do 25 metrów.

Tarcze i cele

Zakup takiego akcesoria to sposób na bezpieczną naukę strzelania. Cele reaktywne mają specjalną zabójczą strefę – jeśli w nią trafimy cel się przewróci. Żeby ponownie przygotować cel do strzału wystarczy pociągnąć za linkę. Strzelanie do reaktywnych celi sprawia jeszcze więcej radości. Taki sprzęt to koszt od 50 do 100 zł. Możemy wybrać również tańszy sposób – papierowe tarcze strzeleckie. Dodatkowo, trzeba będzie dokupić kulochwyt, w którym będą montowane tarcze. Dzięki kształtowi kulochwytu strzelanie jest bezpieczne – wyłapuje on wszystkie naboje i zapobiega ich rykoszetowaniu. Jego cena to od 30 do 200 zł w zależności od kształtu, a papierowe tarcze możemy kupić już za 5 zł za 100 sztuk.

Worki strzeleckie i pastorały

Jeżeli mamy problemy z utrzymaniem się bezruchu podczas celowania jest na to sposób. Możemy wybrać worek strzelecki, wypełniony piachem lub gryką. Dzięki niemu dokładne strzelanie w pozycji leżącej nie będzie trudne. Do celowania w pozycji stojącej używa się pastorału. To specjalny statyw ograniczający ryzyko błędów strzelca wynikających z ruchu podczas strzału. Dobra podstawka to koszt od 50 do nawet 400 zł (w przypadku pastorałów trójnożnych).

Środki czyszczące

Bardzo ważną czynnością po każdorazowym strzelaniu jest dokładne wyczyszczenia i konserwacja broni. Należy kupić specjalny wycior lub szczotkę dopasowaną do naszego kalibru broni oraz jej długości, ponadto należy używać olejków lub innych środków czyszczących. W specjalistycznych sklepach możemy zakupić pełne zestawy do czyszczenia broni co zapewnia najlepszą ochronę.

Skrzynie ochronne

Po zakupieniu wszystkich niezbędnych akcesoriów musimy zagospodarować miejsce tak, żeby zawsze były pod ręką w razie potrzeby. Najważniejsze cechy takiej skrzyni to wytrzymałość, wodoodporność i lekkość. Z tego powodu polecamy skrzynie NANUK, a konkretniej NANUK 935 i NANUK 920 DJI MAVIC Skrzynie te charakteryzują się solidnością, niezawodnością i zapewnią dobrą ochronne dla naszego sprzętu. W celu zakupu polecamy stronę https://armytec.pl. Dzięki możliwości wycięcia pianek pod siebie NANUK sprawdza się dla każdego sprzętu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here