jak przenieść kontakty z androida na iphone

Podczas zmiany telefonu z urządzenia na którym zainstalowany był system Android od marki Google, czyli takich telefonów jak Samsung, Sony, HTC, Huawei, Xiaomi i wiele, na prawdę bardzo wiele innych na sprzęt marki Apple działający na systemie iOS bardzo poważnym i częstym problemem staje się migracja kontaktów.

Jak przenieść kontakty z Androida na iPhone jeśli iPhone nie można połączyć z kontem Google? Jak to zrobić jeśli telefon z jabłkiem nie posiada gniazda na kartę pamięci microSD? Można to zrobić kopiując kontakty do karty SIM, ale czasem jej pojemność to za mało. Na szczęście jest jedno bardzo proste rozwiązanie.

Przede wszystkim potrzebna będzie aplikacja o nazwie „Move to iOS” dzięki której przeniesiesz nie tylko kontakty, ale też wiele innych przydatnych w codziennym użytkowaniu danych. Jak informuje firma Apple na swojej stronie internetowej „Przenoszone są następujące elementy: kontakty, historia wiadomości, zdjęcia i wideo z kamery, zakładki do stron internetowych, konta pocztowe i kalendarze. Niektóre bezpłatne aplikacje również zostaną przeniesione, jeśli są dostępne zarówno w sklepie Google Play, jak i w sklepie App Store. Po ukończeniu transferu możesz pobrać ze sklepu App Store wszystkie rozpoznane darmowe aplikacje.”

Zanim zaczniesz przenoszenie musisz upewnić się czy na urządzeniu z systemem Android jest uruchomiona funkcja łączenia WiFi, musisz także podłączyć obydwa urządzenia czyli telefon z Androidem i iPhone’a do zasilania, najlepiej zrobić to ładowarkami z zestawów.

iphone

W momencie konfigurowania nowego urządzenia z iOS znajdź opcję „Aplikacje i dane” następnie wybierz funkcję „Przenieś dane z Androida”. Następnie na urządzeniu z systemem Android włącz aplikację „Move to iOS” przejdź dalej za pomocą przycisku „Continue” Zaakceptuj warunki korzystania z aplikacji przyciskiem „Agree” i przejdź dalej przy pomocy „Next”, na dole ekranu w prawym rogu powinieneś zobaczyć opcję „Find Your Code” czyli „Wyszukaj swój kod”.

W następnym kroku stuknij na iPhone przycisk „Dalej”, w tym momencie powinien Ci się wyświetlić kilku cyfrowy kod. Jeżeli w tym momencie Telefon z Androidem poinformuje Cię o połączeniu Wi-fi słabej jakości to możesz to zignorować, to w niczym nie koliduje.

Przepisz wyświetlony kod do urządzenia z Androidem i poczekaj na ekran przenoszenia danych. Teraz możesz wybrać zawartość którą chcesz przenieść, i ją zatwierdzić. Przeniesienie danych zostanie zakończone gdy pasek stanu na ekranie urządzenia Apple dojdzie do końca, jest to ważne, ponieważ Android może informować o zakończeniu przenoszenia szybciej, wtedy należy po prostu poczekać na zakończenie przenoszenia na iPhone. Nie można jednoznacznie określić ile przenoszenie będzie trwało, ponieważ zależy to od rozmiaru i ilości przenoszonych danych.

Gdy pasek stanu na urządzeniu z logiem w kształcie nadgryzionego jabłka dojdzie do końca naciśnij przycisk „Done” czyli „Gotowe” na urządzeniu z Androidem. Na iPhone kliknij przycisk dalej i wykonaj wyświetlane na ekranie instrukcję, aby dokończyć konfiguracje urządzenia.

Na sam koniec należy tylko upewnić się czy aby na pewno całość danych została przeniesiona. takie dane jak muzyka, książki czy dokumenty w formacie pdf musisz przenieść ręcznie.

kontakty z androida na iphone

Jest to obecnie najprostszy i najszybszy dostępny sposób na przeniesienie danych z systemu Google Android na system Apple iOS. Części użytkowników może wydawać się bardzo rozbudowany i czasochłonny, jednak w rzeczywistości jest zupełnie inaczej, najwięcej czasu zajmuje samo kopiowanie. Przygotowanie i obsługa obu urządzeń w trakcie trwania tego procesu to czysta formalność dzięki czemu nikt nie powinien mieć z tym większych problemów.

Jeśli pojawią się jakieś problemy w trakcie przenoszenia to zawsze możesz sprawdzić połączenie Wi-fi, musisz także upewnić się czy oby dwa urządzenia nie były używane od początku do końca trwania przenoszenia. Dobrze też jest wyłączyć w Androidzie funkcje wpływające na jakość połączenia. Jeśli to nie rozwiąże tego problemu to zawsze możesz wyłączyć telefony, włączyć je ponownie i spróbować jeszcze raz.

Możliwość ta jest bardzo przydatna ze względu na to, że coraz więcej użytkowników systemu Android decyduje się na zmianę urządzenia właśnie na sprzęt marki Apple. Dlatego dużą zaletą jest proste i gotowe rozwiązanie tego problemu. Właśnie dzięki takim zabiegom firma założona przez Steve;a Jobs’a zdobyła całą rzeszę zwolenników na całym świecie, jednak Google Android także posiada wiele zalet które sprawiają że korzystanie z niego jest przyjemne i intuicyjne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here