Dieta

Decyzja podjęta – chcesz zrzucić kilka kilogramów, aby poczuć się lepiej we własnym ciele i zadbać o zdrowie. Świetnie, to pierwszy krok do sukcesu! Tylko jak w natłoku codziennych obowiązków znaleźć czas na planowanie posiłków, zakupy, gotowanie i ewentualne pakowanie na wynos zdrowych dań na cały dzień? Podpowiadają dietetycy Nice To Fit You.

Z tekstu dowiesz się:

  • jakie zasady są podstawą dobrej diety odchudzającej,
  • jak rozpocząć zdrowe odchudzanie,
  • jak odchudzać się, gdy nie masz czasu na planowanie i gotowanie.

Zastanawiasz się, jak skutecznie schudnąć, gdy masz na głowie pracę, dom, rodzinę, spotkania ze znajomymi, hobby i wiele innych spraw? Okazuje się, że możesz codziennie odbierać spod drzwi gotowe posiłki o odpowiedniej kaloryczności – a na dodatek z łatwością sam wybierzesz do jedzenia to, co lubisz.

Podstawowe zasady zdrowego odchudzania

Odchudzanie zacznij od skorygowania podstawowych błędów związanych ze zdrowym odżywianiem – jeśli oczywiście je popełniasz. Przyjrzyj się, czy w swoim przeciętnym dniu w którymś z poniższych aspektów nie masz czegoś do poprawy.

  • Regularne posiłki

Jako wzorzec podaje się zazwyczaj 5 dań dziennie co 3 godziny. Ale według dietetyków NTFY najważniejsze, aby słuchać własnego organizmu i zachowywać równe odstępy między posiłkami.

  • Śniadania

Nigdy nie pomijaj pierwszego posiłku – powinieneś go zjeść maksymalnie godzinę od pobudki, ale to oczywiście zależy od Twojego trybu dnia i liczby posiłków, na którą się zdecydowałeś. 

  • Podjadanie w ciągu dnia

Jeśli dobrze zaplanujesz kaloryczność swoich posiłków i ich pory, nie będziesz czuć głodu – więc przekąski pomiędzy posiłkami nie będą Ci potrzebne. W tym aspekcie najłatwiej mają osoby, które zdecydują się na dietę pudełkową. Wystarczy kierować się zasadą: czego nie ma w pudełkach, tego nie jem!

  • Kolacje

Ostatni posiłek zjedz na 2-3 godziny przed snem. Dzięki temu będziesz dobrze spać i nie obudzisz się z uczuciem głodu. Pamiętaj, że kolacja powinna być lekka, ale sycąca.

Zdrowe odchudzanie – ile jeść, aby schudnąć?

Podstawowe zasady zdrowego odżywiania już znasz, ale skąd wiedzieć, ile jeść, aby bezpiecznie i skutecznie zrzucić zbędne kilogramy?

Najpierw oblicz swoje BMI (ang. body mass index). Za tym skrótem kryje się wskaźnik masy ciała, który określa stosunek masy ciała do wzrostu. Dzięki niemu możesz sprawdzić, czy Twoja masa ciała jest w normie, czy cierpisz na niedowagę, nadwagę lub otyłość. To ważny krok, który utwierdzi Cię w tym, że dla zdrowia rzeczywiście warto trochę schudnąć.

BMI – wzór: BMI = masa ciała (kg) / wzrost (m) × wzrost (m)

Sprawdź w internecie zakresy liczbowe, które wskazują na niedowagę, wagę prawidłową lub zbyt dużą masę ciała. Jeśli okaże się, że masz nadwagę lub otyłość, Twoja dieta powinna zakładać deficyt kalorii. Jeżeli jednak Twoje BMI jest w normie, daj sobie spokój z odchudzaniem. Postaw na zdrowe odżywianie, dzięki któremu po prostu poczujesz się dobrze – bez niepotrzebnego zrzucania wagi.

Konkretną, odpowiednią dla Ciebie kaloryczność posiłków ustalisz za pomocą specjalnego kalkulatora. To proste w obsłudze urządzenie znajdziesz na stronie internetowej NTFY. Wystarczy, że podasz swój wzrost, masę ciała, wiek, poziom aktywności i cel diety (schudnięcie). W kilka sekund otrzymasz wynik w postaci odpowiedniej dla Ciebie dziennej liczby kalorii.

Dieta dla zabieganych – postaw na catering z wyborem menu

Jeśli liczenie kalorii, skrupulatne ważenie produktów i samodzielne gotowanie przyprawiają Cię o ból głowy – nie przejmuj się. Skorzystaj z diety Nice To Fit You. Dzięki niej zdrowe odchudzanie będzie proste i… smaczne!

W NTFY masz możliwość samodzielnego wybierania tego, co jesz. W zależności od danego pakietu możesz komponować swoje dzienne menu z 5, 20, 25 a nawet 30 różnych posiłków. Kaloryczność całego zestawu pozostanie niezmienna niezależnie od wybranych przez Ciebie dań. To znaczy, że jesz to, na co masz ochotę, a wciąż trzymasz dietę i chudniesz w bezpiecznym dla Ciebie tempie.

Chcesz schudnąć, ale nie masz czasu na samodzielne gotowanie? Catering dietetyczny z wyborem menu od Nice To Fit You jest właśnie dla Ciebie! Oblicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne, wybierz pakiet i czekaj na smaczną przesyłkę, która dotrze z samego rana prosto pod Twoje drzwi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here