jak usunąć aplikacje z iphone

Iphone to jeden z najnowocześniejszych telefonów. Jest on bardzo różny od innych modeli telefonów występujących na rynku polskim oraz zagranicznym. Wydawcą telefonu jest Apple, a podstawową różnicą pomiędzy nim a całą resztą jest to, że oparty jest na systemie IOS.

IOS

Wszystkie iPhony działają na systemie operacyjnym Apple iOS, który bazuje na rdzeniu takim jak Mac OS X 10.5. System natomiast jest wyposażony w Core Animation – czyli w bibliotekę wielu funkcji odpowiedzialnych za całą obsługę animacji w tym urządzeniu. Jest to całkowita nowość, ponieważ ta biblioteka nie była jak do tej pory używana w żadnym z systemów operacyjnych aż do czasu kiedy została użyta w Mac OS X v10.5. Firma Iphona oferuje też bardzo prosty w użyciu system dokonywania aktualizacji systemu, który podobny jest do tego, który stosuje się w iPodach albo w Macintoshach.

Funkcje i aplikacje

Iphon ma za zadanie spełnić funkcje telefonu komórkowego, platformy rozrywkowej, a do tego komunikatora internetowego. Urządzenia posiadają wbudowane już wewnętrznie przeglądarki internetowe. Jedną z nich jest Safari Mobile, która umożliwia przeglądanie niektórych zasobów sieciowych, czyli stron internetowych. iPhone jest mobilny z urządzeniami z firmy Apple. Pierwszą generację iPhone nazywaną dwa G prezentował Steve Jobs już w dwa tysiące siódmym roku.

iphone

Natomiast do dwa tysiące trzynastego co roku wydawano nowe modele. Były to między innymi kolejno model 3G, jego lepsza wersja czyli 3GS, potem, 4S, a na końcu 5. Do tego roku telefony były prezentowane co równy tok. Uległo to zmianie, ponieważ pokazano później w jednym czasie dwa modele. Były to jednocześnie iPhone 5S oraz jego inna wersja -5C (jeszcze w plastikowej obudowie).

Nowy Iphone występuje w obecnie najnowszej wersji systemu operacyjnego urządzenia, czyli jest to iOS 11, którą oficjalnie pokazano na konferencji wraz z iPhonem 8 oraz nowej wersji X. Urządzenie zaczynając od modelu numer 5 obsługuje już LTE. Aby telefon mógł działać potrzebna mu jest karta nano-Sim, a więc już najmniejszy jej dostępny format.

Wraz z tym modelem wprowadzono złącze zwane Lightning co również jest całkowitą nowinką technologiczną. Do tego wszystkiego dodane zostały również słuchawki, które nazywają się EarPods. W urządzeniu dostępne są takie funkcje jak między innymi rozmowy konferencyjne, z większą ilością użytkowników i funkcja nazywająca się hold (jest to wyłączenie głośnika i słuchawki bez przerywania ciągłości połączenia). Ciekawą funkcją jest łączenie rozmów (kiedy podczas zwykłej rozmowy z drugą osobą otrzymamy połączenie, można utworzyć trzyosobową rozmowę konferencyjną).

Kolejną fajną opcją jest funkcja Visual Voicemail, która pozwali nam na obejrzenie listy wiadomości w poczcie głosowej bez konieczności dzwonienia na jej numer. Nie ukrywajmy, że odsłuchiwanie rozmów z poczty bardzo często jest irytujące. Poczta głosowa uzyskała więc interfejs graficzny, a nie głosowy. Dzięki temu będzie można odsłuchać nagrane wiadomości w dowolnej na siebie kolejności oraz przewijać je oraz pauzować.
W dniu 22 sierpnia dwa tysiące ósmego roku dokładnie o północy miała miejsce polska premiera iPhone. Była to już druga wersja, czyli iPhone 3G. Dostępna była w sieciach ERA.

aplikacje z iphone

Aplikacje w iphone

Telefon udostępnia wystarczająco wiele miejsca, aby móc zainstalować wiele aplikacji. Dostępne są kalendarze ćwiczeń, nowe wersje zegarów, gier, odtwarzaczy muzyki oraz przeglądarek. Warto je wszystkie przetestować, ale należy uważać, aby nie pobrać razem z nimi wirusa, który mógłby zniszczyć nasz telefon. Najlepiej jest więc wyposażyć się w aplikację antywirusową, która zablokuje taką możliwość. Co jakiś czas warto też czyścić telefon usuwając miedzy inni niewartościowe i niepotrzebne już aplikację z dużą ilością reklam.

Jak usunąć aplikacje z iphone? Jest to bardzo proste do wykonania zadanie i odbywa się tak jak w większości telefonów komórkowych. Żeby usunąć niechcianą albo przestarzałą aplikację z iPhone należy przytrzymać bardzo lekko palec na ikonce tej aplikacji. Po krótkiej chwili aplikacje te powinny wpaść w wibrację co daje efekt lekkiego potrząsania ikony.

Przy wykonywaniu tej operacji powinny pojawić się znaczki ”X”, których naciśnięcie powoduje trwałe usunięcie aplikacji. Zazwyczaj pojawia się on w prawym górnym rogu. Aplikacja zostaje odinstalowana i nie można jej przywrócić. Trzeba pobrać ją jeszcze raz. Nie da się usunąć niektórych aplikacji zainstalowanych fabrycznie, ponieważ mogłoby to powodować błędy podczas korzystania z telefonu.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here