jak uszyć misia

Przytulanka to jest ulubiony dodatek do spania każdego dziecka. Od wczesnych lat dzieci mają jedną swoją ulubioną zabawkę, zazwyczaj jest to miś, z którą wszędzie chodzą. Brak takiej zabawki zazwyczaj kończy się sporą tragedią i paniką, jest to spowodowane brakiem poczucia bezpieczeństwa. Dl a dzieci taka zabawka jest ich przyjacielem. W razie wypadku, kiedy nie można odnaleźć starego przyjaciela to warto stworzyć nowego.

Wiele osób może się teraz głowi jak uszyć misia

Zapewniam,że nie jest to takie trudne, zwłaszcza po przeczytaniu odpowiedniej instrukcji. Postaram się w tym pomóc. Zachęcam do zabawy oczywiście zaprosić dzieci. Powinny one odgrywać możliwie jak największą rolę i decydować o wyglądzie pluszaka. Na początek warto przygotować sobie niezbędne przedmioty. Potrzebny będzie materiał z jakiego powstanie pluszak, wata, którą się go wypcha aby był mięciutki. Następnie można dodać ubrania dla misia i inne akcesoria na przykład włosy.

Do tego niezbędne są narzędzia pracy, czyli pisaki, nożyczki, igła nici i kolorowe materiały. Wszystko zależy od tego jak dziecko lub ktoś inny wyobraża sobie przyszłą przytulankę. Kiedy wszystko jest gotowe, należy ustalić jak duży ma być miś i zobaczyć czy na pewno wystarczy przygotowanego materiału. Na materiale należy dwukrotnie obrysować sylwetkę misia, a następnie ją wyciąć. Warto pozwolić dzieciom narysować kształt, a osoba dorosła powinna to wyciąć, dla bezpieczeństwa dzieci. Wycięty materiał trzeba teraz zeszyć krawędziami i zostawić kawałek wolnej przestrzeni.

Taka dziura pozwoli na swobodne wkładanie waty do środka. Należy włożyć do środka pluszaka tyle waty, ile się uważa za słuszne. Mniejsza jej ilość sprawi, że miś będzie cienki i giętki, a większa, że będzie puszysty jak mały piesek. Kiedy pluszak jest już wypchany i efekt jest zadowalający, to można już zeszyć resztę materiału i sylwetka jest gotowa. Kolejny etap jest skierowany głównie dla dzieci, jest to etap ozdabiania. W tym momencie wybiera się płeć misia i doczepia mu się ewentualne włosy.

miś

Wyborowi podlegają też ubrania, guziki, ozdoby, torebki, naszyjniki czy nawet czapki. To wszystko należy możliwie jak najmocniej przyczepić do misia aby się mocno trzymało, bo wiadomo, że ulega on wielu sytuacjom i może się coś odczepić. Czasami lepiej aby ubrania misia były zdejmowane, wtedy można bardzo łatwo je wyprać i nie trzeba się martwić o stan pluszaka. Bardzo ciekawym elementem w tworzeniu takiej przytulanki zawsze jest zabawa dzieci i to jak wykazują się świetną kreatywnością. Duża rolę też odgrywa kontakt dziecka i rodzica, widać wtedy jaka między nimi jest więź.

Jak widać wykonanie misia nie jest trudne, ale jest banalnie proste

Wystarczy posiadać odpowiednio przygotowane materiały. Warto przed zakupem materiałów zwrócić uwagę na ich wytrzymałość oraz na wytrzymałość nici. Na pewno lepszym rozwiązaniem będzie obszczycie materiału kilkukrotnie niż jego klejenie. Wiele dziwnych sytuacji może spotkać taką maskotkę, a zazwyczaj zależy każdemu na jej długiej żywotności.

Po odpowiednim wyborze materiałów, nie pozostaje nic innego jak zabrać się do pracy. Jeżeli każda osoba może wykonać takiego misia samodzielnie w kilka minut, to maszyny i inne osoby, które produkują je hurtowo, również nie mają z tym problemu. Na pewno jest to dla nich czysta radość móc codziennie ubierać takie pluszaki i przytulać aby sprawdzać czy są odpowiednio miękkie.

uszyć misia

Każdy w dzieciństwie posiadał przytulankę, z którą nigdy się nie rozstawał, a teraz pozostały po niej tylko zdjęcia. Zatem nie ma problemu aby usiąść i wykonać jej rekonstrukcję już dziś samodzielnie. Taka praca bez wątpienia obudzi w każdym wewnętrzne dziecko i bardzo każdego odstresuje, co w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne. Znalezienie zajęcia, które nas relaksuje to bardzo ważna część dnia, a tym bardziej jeżeli finałową częścią jest przytulenie swojego starego przyjaciela z dzieciństwa.

Praca taka nie jest ciężka, należy głównie uważać z ostrymi przedmiotami i postarać się zbytnio nie bałaganić. Takich misiów można kupić wiele w każdym sklepie, ale taki wykonany własnoręcznie sprawi na pewno o wiele więcej radości z posiadania go. Szycie jest tez uważana za czynność, która sprawia wiele satysfakcji i bardzo relaksuje. Sam proces tworzenia jest bardzo miłym uczuciem, więc poleca się sięgać do sztuki znacznie częściej. Można oczywiście takie misie wręczać też jako upominki bliskim osobom, ucieszą się bardziej z prezentu od serca niż kolejnego kupionego w markecie na ostatnią chwilę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here