Jak zadbać o drewniany parkiet?

0
1621

Drewniane podłogi prezentują się doskonale w każdym wnętrzu i wzbogacają swoją estetyką wiele stylów aranżacji. Świetnie komponują się zarówno w dużych przestrzeniach, jak i na małych powierzchniach. Utrzymanie ich w dobrym stanie wymaga posiadania podstawowej wiedzy o pielęgnacji.

Drewno nie lubi wody

Podczas mycia podłóg należy unikać stosowania zbyt dużej ilości wody, dlatego stosowanie mopów szczotkowych nie jest zalecane w przypadku parkietu. Najlepiej używać lekko nawilżony mop samo wyżymający się lub mop parowy z leifheitsklep.pl, który dostosowuje swoją pracę do czyszczonej nawierzchni. By parkiet zawsze prezentował się doskonale, należy zabiegi pielęgnacyjne wykonywać regularnie. Konieczne jest sprzątanie na bieżąco wszelkich zabrudzeń, które mogłyby powodować zarysowania parkietu.

Ochrona przed uszkodzeniem parkietu

O piękny wygląd podłogi drewnianej należy się troszczyć każdego dnia. Meble ruchome, a więc przede wszystkim krzesła, fotele i stoły należy podkleić od spodu, w miejscach kontaktu z podłogą, filcowymi podkładkami. Dzięki nim podczas przesuwania mebli nie powstanie ryzyko, że parkiet zostanie zarysowany. Skutecznie działają także specjalne maty ochronne, które są przeźroczyste, a więc niemal niewidoczne, a zapobiegają powstawaniu nieestetycznie wyglądających rys. W przypadku zwierząt należy zwrócić uwagę na to, by nie drapały podłogi ostrymi pazurami.

Konserwacja jest wskazana

Kiedy stan podłogi zaczyna wyglądać niepokojąco, należy rozważyć zastosowanie skuteczniejszych środków do pielęgnacji parkietu drewnianego. Ich działanie polega na stworzeniu warstwy ochronnej na powierzchni podłogi, dzięki której jest bardziej odporna na niewielkie zarysowania. Ogromną zaletą takiego zabiegu jest również to, że kurz i inne zabrudzenia przywierają w mniejszym stopniu, a do tego łatwiej jest je usunąć. Zabieg konserwacji podłogi drewnianej można przeprowadzić samodzielnie. Choć cały proces może zająć sporo czasu, to efekty są znakomite.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here