Jaki domek ogrodowy wybrać

Domki ogrodowe to konstrukcje o wielu zastosowaniach. Mogą służyć jako składzik na narzędzia ogrodowe, miejsce przechowywania drewna na opał czy miejsce zabawy dla dzieci. W zależności od modelu może być obiektem wolnostojącym lub stanowić jedną część z większego modułu. Jaki domek ogrodowy wybrać?

Funkcjonalna budowla

Dokonując wyboru domku ogrodowego warto wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Wybór domku powinien być uzależniony od jego głównego przeznaczenia, które ma pełnić w domowym ogrodzie. Domki ogrodowe rozwiązują bowiem problem braku miejsca na narzędzia czy sprzęt ogrodniczy, służą także jako przechowalnia mebli ogrodowych przez okres jesienno-zimowy. Często wykorzystywane są przez dzieci jako miejsce zabawy czy schowek na zabawki.

Równie ważne jak przeznaczenie jest także dopasowanie domku do istniejącej architektury ogrodu. Materiał, z jakiego powstanie domek powinien być możliwie jak najbardziej naturalny, dzięki czemu z łatwością wpisze się w architekturę ogrodu. Producent domków ogrodowych oferuje wiele modeli, różniących się między sobą kształtem, wielkością czy właśnie materiałem. Tak bogaty wybór sprawia, że każdy ma szansę na dobranie odpowiedniego modelu do własnych potrzeb i możliwości.

Z jakie materiału produkowane są domki?

Współczesny przemysł oferuje wiele rozwiązań materiałowych, z których mogłyby powstawać domki ogrodowe. Jednak wciąż najpopularniejszym materiałem, zarówno wśród producentów, jak i klientów, jest drewno. Każdy producent domków ogrodowych dba o dobór drewna wysokiej jakości, aby jego żywotność była jak najdłuższa.

Rodzajem drewna, najczęściej stosowanym do produkcji domków ogrodowych, jest sosna i modrzew, charakteryzujące się dużą twardością i wytrzymałością. Dodatkowym zabezpieczeniem, stosowanym do ochrony drewna przeciw wilgoci oraz skutkom nadmiernego nasłonecznienia, są preparaty konserwujące, dostępne jako produkty bezbarwne oraz koloryzujące.

Producent domków ogrodowych oferuje również domki wykonane z tworzyw sztucznych. Są to zazwyczaj mniejsze konstrukcje, nierzadko przeznaczone wyłącznie dla dzieci. Zaletą takich domków ogrodowych jest możliwość łatwego montażu i demontażu oraz ciekawa forma oraz kolorystyka.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here