jaki prezent na roczek dla chłopca

Roczek, czyli pierwsze urodziny dziecka to wyjątkowy czas. Ma on szczególne znaczenie dla jego rodziców i najbliższej rodziny. Są to jedne z tych urodzin, które obchodzi się najbardziej uroczyście. Rodzice chcą podzielić się swoją radością ze wszystkimi swoimi bliskimi. Z roczkiem związane są także pewne rytuały, z których najbardziej znane jest wróżenie przyszłości dziecka. W tym celu sadza się roczne dziecko przy stoliku, na którym położone są różne przedmioty i obserwuje się, który z nich dziecko wybierze.

W zależności od rodziny oraz obowiązującej w niej tradycji przedmioty mogą się nieco różnić. Najczęściej jednak znajduje się tam kieliszek, różaniec, pieniążek oraz książka. Jest to zabawa polegająca na przewidywaniu przyszłości dziecka. Niemniej jednak roczniak to wciąż przede wszystkim dziecko. A to potrzebuje zabawy i ciągłego stymulowania jego rozwoju. Zdając sobie z tego sprawę wiele osób, wybierając się na urodziny, długo się zastanawia, jaki prezent na roczek dla chłopca lub dziewczynki kupić.

Wybór jest niezwykle trudny

Wszakże trudno jest przewidzieć, czy dziecko daną rzeczą w ogóle się zainteresuje i czy będzie chciało się tym bawić. Warto również mieć na uwadze, że to rodzice mogą mieć określone preferencje odnośnie zabawek, którymi chcieliby aby bawiło się ich dziecko. Warto z nimi na ten temat porozmawiać, jeśli tylko ma się taką sposobność. Poza tym część rzeczy, jakie chcielibyśmy kupić, dziecko może już zwyczajnie posiadać. Tym bardziej przyda się, o ile nie szczera rozmowa z rodzicami, to chociażby przed urodzinowa wizyta u dziecka i dyskretne zorientowanie się, co już posiada, a co mogłoby mu się przydać.

Mimo, że zabawki to najczęstszy pomysł na prezent, to nie wolno zapominać, że dziecko ma także wiele innych potrzeb niż zabawa. Być może rodzice będą zadowoleni z jakiegoś prezentu praktycznego? Wydatki takie jak pampersy, chusteczki nawilżane, kosmetyki pielęgnacyjne czy ubranka stanowią bardzo dużą kwotę każdego miesiąca. Warto rozważyć więc możliwość, aby wspomóc rodziców w tego rodzaju wydatkach i kupić im coś, co pomoże im w pielęgnacji i żywieniu maluszka.

tort urodzinowy

Wielu osobom wydaje się, że im droższy prezent na roczek, tym lepiej

Ale tak naprawdę nie wolno zapominać, że dla dziecka prezenty nie mają większego znaczenia. Na tym etapie ono potrzebuje przede wszystkim troski, wsparcia i dobrej zabawy w towarzystwie bliskich osób. Dlatego nawet jeśli kogoś nie stać na kupowanie żadnych prezentów to może zaoferować po prostu swój czas i pomoc.

Z pewnością zarówno dziecko jak i rodzice będą bardzo zadowoleni, jeśli ciocia lub dziadkowie zaproponują, że zabiorą dziecko na spacer lub na salę zabaw. Po pierwsze dziecko w ten sposób ma szansę pobyć w towarzystwie innych dorosłych niż rodzice, buduje więź z innymi członkami rodziny. Po drugie rodzice mają wtedy czas i możliwość, aby odpocząć lub spędzić czas tylko we dwoje. Zapewne od momentu urodzenia dziecka nie mogli sobie na to pozwolić przez cały poprzedni rok. Zdecydowanie warto to rozważyć.

Jeśli jednak mimo wszystko chcemy kupić jakiś prezent, to wcale nie trzeba wydawać na to dużo pieniędzy, ponieważ ciekawe pomysły znajdują się w wielu opcjach cenowych. Bez względu na zasobność portfela można obdarować dziecko czymś niebanalnym. Czymś, co nie tylko zapewni mu ciekawą zabawę, ale także będzie stymulować jego rozwój i zdolności.

Nie chcąc wydawać dużo warto postawić na różnego rodzaju maskotki czy drewniane klocki lub pojazdy. Ciekawą opcją są różnego rodzaju sortery, które uczą dziecko rozpoznawania kolorów i kształtów i ćwiczą jego zdolności psychomotoryczne. Nawet jeśli dziecko umie już rozpoznawać kształty i wie, w który otwór należy wrzucić dany klocek, to wciąż może od niego wymagać sporej ilości ćwiczeń dokładne dopasowanie klocka do kształtu otworu.

prezent na roczek

Bardzo ciekawym wyborem mogą być różnego rodzaju książeczki, w których będzie dużo obrazków zwierząt, pojazdów lub przedmiotów codziennego użytku. Warto rozważyć kupno książeczek sensorycznych, które pozwalają na stymulowanie zmysłu dotyku poprzez zastosowane różnego rodzaju faktury materiału. Dziecko roczne z pewnością zainteresuje się także różnego rodzaju prostymi układankami oraz instrumentami muzycznymi.

Jeśli można sobie pozwolić na większy wydatek to warto rozważyć kupno na przykład tak zwanych tablic sensorycznych. Z ich pomocą dziecko może rozwijać bardzo wiele zdolności i zmysłów. Dobrym pomysłem będzie także kupno stolika edukacyjnego, który zazwyczaj rośnie wraz z dzieckiem, ponieważ wyposażony jest w kilka poziomów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here