Kiedy stosować olejki do pielęgnacji skóry

Nie zawsze nasza skóra wygląda tak, jak wyglądała w wieku 20 lat. Nie ma się co łudzić, że bez odpowiedniej pielęgnacji jest w stanie prezentować się kwitnąco przez długie lata. Dlatego warto jak najwcześniej rozejrzeć się za dobrej jakości kosmetykami do pielęgnacji twarzy. Kiedy warto sięgnąć po olejek do twarzy L’Oreal lub innej marki i w jaki sposób go stosować?

Olejek na co dzień – czy to dobry pomysł?

Jeśli masz tendencję do przesuszania skóry, stosowanie olejków na co dzień może być bardzo dobrym pomysłem. Warto stosować każdego dnia inny olejek roślinny – na przykład jojoba, arganowy, różany – lub wykorzystać olejek do twarzy L’Oreal, który zawiera wiele oleistych wyciągów z różnych zmysłowo pachnących, odżywczych roślin. W przypadku skóry suchej bardzo ważne jest zabezpieczanie jej przed wysuszającym działaniem czynników zewnętrznych – wiatrem, słońcem, niską temperaturą, a także mocnymi kosmetykami. Olejek może być więc dobry nie tylko jako pielęgnacja, ale także profilaktyka twarzy. Pomaga on utrzymać wilgoć w głębokich warstwach skóry, zapobiegając jej odwodnieniu, a tym samym zdecydowanie opóźniając powstawanie zmarszczek. W przypadku cery suchej dobrze jest stosować olejki każdego dnia wieczorem, nawet już po ukończeniu 25. roku życia, w celu zapobiegania zmarszczkom.

Olejek do twarzy Loreal jako rytuał odżywiający

Wiele kobiet na wieczór po umyciu twarzy stosuje specjalne kremy odżywcze i przeciwzmarszczkowe. Od czasu do czasu skłaniają się jednak ku pielęgnacji swojej skóry w sposób bardziej skoncentrowany na natychmiastowych efektach – czyli przez stosowanie dowolnej marki wysokiej jakości olejku do twarzy. Olejek do twarzy L’Oreal będzie dobrym przykładem kosmetyku, który warto dokładnie wmasować w skórę zamiast kremu 2-3 razy w tygodniu, po wykonaniu peelingu, aby pozwolić mu dokładnie wniknąć w skórę i zadziałać. Z uwagi na to, że olejek taki jest bogaty nie tylko w składniki odżywcze, ale i substancje zapachowe, taki kosmetyk nałożony tuż przed położeniem się spać może stanowić również coś w rodzaju zmysłowego, odprężającego ciało i umysł rytuału. Warto dać mu się wchłonąć przez noc, ale uprzednio wykonać z jego wykorzystaniem bardzo uważny masaż twarzy. Okrężne ruchy opuszek palców i delikatne wklepywanie olejków wspaniale pobudzają krążenie, ujędrniają twarz i pozwalają składnikom odżywczym jeszcze skuteczniej się wchłonąć! Tak potraktowana skóra nazajutrz rano odwdzięczy się młodym, świeżym wyglądem i pięknym kolorytem!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here