Kolor wenge najmodniejszy wśród szaf i regałów

0
1514

W każdym niemal sezonie zmienia się moda ma określone style, czy kolory mebli. W ostatnim czasie coraz większą popularność zyskują meble w kolorze wenge. Czym jest wenge oraz czym się charakteryzuje? Skąd bierze się atrakcyjność tego koloru? W historii meblarstwa wenge pojawiało się i znikało, raz zyskując, a raz tracąc na atrakcyjności. Jedno jest pewne: jest to kolor bardzo charakterystyczny, którego nie sposób z czymkolwiek pomylić. Do dzisiaj ma on wielu zagorzałych zwolenników.

Wenge dzisiaj to bardzo popularny kolor, który raz po raz zyskuje na popularności. W ostatnim sezonie moda na niego zdecydowanie wróciła, warto więc zastanowić się nad tym skąd ten kolor się w ogóle wziął. Przede wszystkim należało by zacząć od tego, że wenge to tropikalne drzewo, bardzo cenione w meblarstwie. Jego ojczyzną są okołorównikowe rejony Zachodniej Afryki, skąd przez lata było przywożone do Europy, gdzie wykonywano z niego bardzo drogie i eleganckie meble. Drewno wenge charakteryzuje się wspaniałym, głębokim kolorem i charakterystycznym wzorem – bardzo drobnym i gęstym. Jest ono również bardzo twarde i ciężkie. Dodając do tego fakt, że drzewo jest trujące, a jego obróbka dość niebezpieczna, uzyskujemy przepis na ciekawe meble – bardzo rzadkie i drogie, a przez to tak pożądane. Dzisiaj meble z drewna wenge wykonuje się bardzo rzadko. Bardzo popularny stał się za to sam kolor, który wziął swoją nazwę od afrykańskiego drzewa. 

Wśród mebli w kolorze wenge oferowanych przez sklep znaleźć można różnego rodzaju szafki, szafy i regały. Cechują się bardzo dużą różnorodnością, a jednocześnie jednolitością stylistyki, dzięki czemu możliwe jest dobranie zestawów pasujących do siebie elementów. W ofercie sklepu znaleźć można zarówno regały na książki, czy ubrania, jak i większe szafy i uzupełniające je słupki. Ciekawą propozycją jest szafka z miejscem przeznaczonym na pralkę. Asymetryczne szafy wenge mogą być ustawione w każdą stronę, co zwiększa możliwości aranżacji pomieszczeń. Wszystkie meble wykonane są z laminowanej płyty meblowej o bardzo wysokiej jakości, zapewniającej trwałość przez długi czas użytkowania.

[Głosów:2    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here