Kremy koloryzujące czy farby

Samodzielne farbowanie włosów w domu zawsze stawia dylemat w kwestii wyboru odpowiednich kosmetyków koloryzujących. Nie zawsze konieczna jest wizyta u fryzjera, aby zafarbować włosy na wymarzony kolor. Ważna jest jednak orientacja w dostępnych na rynku produktach do koloryzacji i ich właściwościach. Czym różni się krem koloryzujący do włosów od klasycznej farby?

Farba i krem koloryzujący do włosów – różnice

Zanim wymyślono delikatniejsze kosmetyki farbowanie włosów polegało wyłącznie na otwieraniu łusek włosa przy pomocy silnych środków chemicznych i wtłaczaniu w niego pigmentów o odpowiednim kolorze. Przy odpowiedniej pielęgnacji takie pigmenty nie wypłukują się i pozostają na włosach, dopóki nie odrosną włosy w naturalnym kolorze lub nie zastosuje się fryzjerskiej dekoloryzacji. Farby takie zawierają silnie drażniący amoniak – niektóre osoby są na niego uczulone, a nawet jeśli nie, to jego zapach jest bardzo nieprzyjemny. Ten środek wpływa też niszcząco na włosy, dlatego trzeba pilnować zalecanego czasu trzymania farby na włosach, by ich po prostu nie spalić. Krem koloryzujący do włosów pozbawiony jest amoniaku i działa dużo delikatniej na włosy. Dodatkowo zawiera też substancje ochronne i zapewnia bardzo dokładne pokrycie włosów, również siwych. Jest on dużo przyjemniejszy w używaniu, ale różni się od farby również trwałością – krem do koloryzacji jest farbą zmywalną, choć dopiero po wielu myciach.

Plusy i minusy kremu i farby

Krem w zestawieniu z farbą jest łagodniejszy dla włosów, nie niszczy ich struktury, nie podrażnia dróg oddechowych i nie śmierdzi, trudniej także o zniszczenie włosów, gdy przedłuży się czas trzymania kosmetyku na nich. Jedynym mankamentem może być trwałość koloru – w przypadku farby kolor jest trwały i nie da się go zmyć, natomiast krem jest zmywalny. W pewnych sytuacjach może to być jednak zaletą – szczególnie gdy chcesz jedynie przetestować dany kolor na swojej głowie lub zmienić go tylko na pewien czas. Krem do włosów odżywia je i pozostawia miękkimi, bez ryzyka zniszczenia. Jest więc bardziej odpowiedni dla włosów cienkich, łamliwych i delikatnych. Doskonale też pokrywa siwe włosy, równie dobrze jak farba. O wiele łatwiej jest poprawić kolor kremem do koloryzacji i wyrównać nim odrosty niż za pomocą farby – jest to mniej inwazyjny zabieg. Tym sposobem krem do koloryzacji zdecydowanie góruje nad farbą – jest innowacyjnym, nowoczesnym i mało toksycznym kosmetykiem, którego kobiety potrzebowały!

[Głosów:13    Średnia:2.2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here