koncert

Jedni lubią iść na zakupy, inni pojechać na wycieczkę za miasto – co łączy te dwie grupy? Oczywiście, że zamiłowanie do koncertów! Nie ma chyba osoby, która na myśl o ulubionym artyście nie zechciałaby wybrać się na jego koncert. A może by tak odkryć coś nowego? W najbliższych miesiącach będzie ku temu okazja – oto koncerty, których przegapić wręcz nie wypada.

Bezkompromisowy duet we Wrocławiu

Chcesz wiedzieć wszystko na temat najbliższych wydarzeń godnych uwagi, ale nie wiesz gdzie szukać informacji? Oto podpowiedź: https://rytmy.pl/koncerty/. To miejsce, w którym każdy warty uwagi koncert zostanie zauważony. Warto śledzić najnowsze informacje. A tymczasem podpowiadamy – już 22 listopada w warszawskim klubie Proxima mieszczącym się przy ulicy Żwirki i Wigury 99a odbędzie koncert IC3PEAK. Wydarzenie obok którego nie sposób przejść obojętnie. Rosyjski duet, który wykonuje muzykę elektroniczną i daje z siebie wszystko. Słychać w ich brzmieniach wpływy lokalnego folkloru, ale tworzone przez nich dźwięki cechują się też nowoczesnością i światowym charakterem.

IC3PEAK jest inicjatywą Anastasiji Krelinu oraz Nikołaja Kostylewa. Nikołaj to osoba odpowiedzialna za tworzenie warstwy muzycznej, natomiast Anastasija – wizualnej, czyli projektowanie okładek, robienie zdjęć czy aranżację planów teledysków, ale i pisania tekstów i śpiew. Duet współpracuje razem przy klipach, zarówno od strony scenariusza, jak i reżyserii i montażu. IC3PEAK na scenie muzycznej funkcjonuje od 2013, początkowo tworząc w języku angielskim, teraz w całości w języku rosyjskim. Grupa wykonuje muzykę łączącą elektronikę z elementami hip-hopu, nieco przypominającą twórczość Death Grups czy Die Antwoord. Tego trzeba posłuchać na żywo.

Thaiboy Digital w Hydrozagadce

Kolejny koncert, który warto zanotować w kalendarzu. Już 6 grudnia w warszawskim klubie Hydrozagadka pojawi się Thaiboy Digital. Artysta powrócił w 2020 roku po sukcesie Legendary Member. Obok Bladee, Exxo2k czy producentów Whitearmor i Yung Shermana stanowi filar Drain Gang określanego jako kultowy. Muzyk urodzony w Tajlandii przez lata związany był z niezależną sceną Sztokholmu. Deportowany w 2015 roku, obecnie stacjonuje w Bangkoku. Pierwsze solo Thaiboya Tiger powstało w 2014 roku, natomiast w 2016 roku ukazał się album AvP nagrany wspólnie z Bladee. Z kolei w 2019 swoją premierę miał doskonale przyjęty album Legendary Member. W ramach europejskiej trasy koncertowej Thaiboy odwiedzi również Polskę.

Hurts na Torwarze

Któż nie kojarzy Hurts? Ten angielski duet synth popowy powstał w 2009 roku z inicjatywy Theo Hutchcrafta oraz Adama Andersona. Zespół łączy w sobie styl końca lat 80 z cechami muzyki współczesnej. Szybko zdobył popularność na całym świecie. 6 kwietnia 2021 roku odwiedzi Torwar, by zaczarować swymi dźwiękami warszawską publiczność.

Długo oczekiwany album Faith wytycza nowy etap dla Hurts. Po kreatywnym przestoju grupa prezentuje silniejszą i bardziej surową odsłonę. Dotychczas opublikowane piosenki Voices, Suffer czy Redempton to wysmakowany pop i poszerzenie twórczości artystów o nowe brzmienia. Już wiosną będzie okazja, aby przekonać się o tym na żywo.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here