Meble eventowe

Organizacja najróżniejszego typu eventów wymaga od nas dysponowania odpowiednimi zapleczem materiałowym – do którego zaliczają się także meble. W przypadku wielu eventów, meble, z których potrzebujemy skorzystać, mogą być bardzo unikatowe, drogie lub po prostu trudno dostępne. Wówczas, najlepszym rozwiązaniem będzie nie tyle zakup odpowiednich mebli, co po prostu – ich wypożyczenie. Wbrew pozorom, rynek wypożyczalni mebli eventowych rozwija się w narastającym tempie, a lista oferowanych przez poszczególne firmy obiektów zwiększa się z roku na rok. Zapraszamy do lektury, w trakcie której wyjaśnimy – kiedy i dlaczego warto korzystać z wypożyczalni mebli eventowych oraz po jakie rodzaje mebli najczęściej sięgamy.

Wypożyczanie mebli a organizacja eventów komercyjnych, kulturalnych i innych

Na początku warto odpowiedzieć na pytanie – z jakich okazji najczęściej sięgamy po meble eventowe? Repertuar potencjalnych rodzajów „imprez” jest bardzo szeroki i obejmuje zarówno wydarzenia organizowane przez media, prywatne przedsiębiorstwa, wydarzenia plenerowe i liczne inne.

Przede wszystkim więc z mebli eventowych korzystamy podczas różnego typu targów i konferencji. Mowa między innymi o targach komercyjnych, w trakcie których na wyznaczonej przestrzeni organizujemy dużą ilość stoisk, pasaży, korytarzy.

Ponadto, meble eventowe są niezastąpione w przypadku organizacji różnego typu wydarzeń kulturalnych. Do nich zaliczają się wystawy, wernisaże, festiwale, przeglądy muzyczne i inne. W ich trakcie pojawiają się takie potrzeby jak konieczność profesjonalnego zagospodarowania określonych przestrzeni i dostosowania ich wyglądu do charakteru wydarzenia.

Rodzaje mebli eventowych

Ze względu na bardzo szeroki repertuar potencjalnych okoliczności, w trakcie których korzysta się z mebli eventowych, wśród tych dostępnych znajdziemy najróżniejsze rodzaje. Do najczęściej wykorzystywanych należą:

– siedziska – takie jak hokery, krzesła, leżaki, sofy, kanapy, pufy, fotele,

– stoły – zarówno stoliki o obniżonym blacie, jak i duże stoły pozwalające na ich zestawianie i tworzenie dużych powierzchni przeznaczonych do spożywania posiłków,

– meble dla dzieci – dostosowane pod kątem ich rozmiaru i funkcjonalności do potrzeb naszych najmłodszych,

– namioty – zarówno te mniejsze, przeznaczone do celów organizacyjnych, jak i duże namioty do wykorzystania podczas masowych imprez plenerowych,

– dodatkowe elementy – takie jak oświetlenie, rośliny, poduszki, lustra i liczne inne.

Jak wypożyczać meble eventowe?

Rozpocząć należy oczywiście od określenia – jakich dokładnie mebli będziemy potrzebować. Należy także uwzględnić specyfikę wydarzenia, które zamierzamy zorganizować – czy odbywa się na świeżym powietrzu, jakie będą wówczas panować warunki atmosferyczne, ile osób będzie w nim uczestniczyć, czy będzie to wydarzenie otwarte czy zamknięte.

Należy także uwzględnić oczekiwania gości odwiedzających organizowany przez nas event. Konieczne może okazać się zorganizowanie przestrzeni biznesowej, dla mediów lub dla influencerów. Jej aranżacja wymaga wówczas sięgnięcia pod dodatkowe ozdoby lub meble.

Na koniec warto podkreślić, że nie każda wypożyczalnia mebli oferuje równie szeroki pakiet usług. Przy wyborze konkretnej firmy, powinniśmy zwrócić uwagę także na oferowane usług logistyczne – transport mebli, ich rozładowanie, (w niektórych przypadkach także) rozstawienie i skręcenie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here