Mleczko micelarne czy tonik – co jest lepsze dla skóry

Istnieje kilka rodzajów kosmetyków służących do oczyszczania skóry. Zanim dokona się wyboru tego najlepszego, należy dokładnie przeanalizować potrzeby swojej skóry, a także właściwości i działanie kosmetyków. Mleczko micelarne oraz tonik to dwa różne kosmetyki – który wybrać do oczyszczania twarzy?

Mleczko micelarne – skład i właściwości

            Mleczko micelarne to specjalna odmiana mleczka do demakijażu. Łączy w sobie lekko tłustą, śmietankową formułę z micelami, co daje fenomenalny efekt oczyszczania. Mleczko ze względu na zawartość substancji oleistych doskonale rozpuszcza wszelki brud i pozostałości makijażu. Z kolei specjalna micelarna struktura sprawia, że cząsteczki tego kosmetyku są w stanie zdziałać dużo więcej – wyciągnąć brud nawet z najgłębszych zakamarków skóry i dokładnie go usunąć z jej powierzchni. Mleczko micelarne to produkt, którego używa się zasadniczo do demakijażu, w szczególności tego ciężkiego i wodoodpornego, właśnie ze względu na niezwykle skuteczne działanie.

Tonik do skóry – jak działa?

            Tonik jest z kolei kosmetykiem na bazie wody. W jego skład wchodzą różne substancje, których zadaniem jest tonizowanie skóry. Co to oznacza? To lekkie odżywianie, zamykanie porów oraz działanie antybakteryjne, kojące, odżywiające. W zależności od rodzaju cery i składu toniku może on bardzo wiele zdziałać dla utrzymania prawidłowego stanu cery. Stosuje się go jednak jako kolejną po demakijażu fazę – a nie zamiast mleczka. Tonik ze względu na swój skład nie jest w stanie rozpuszczać odpornych na zmywanie kosmetyków. Może jednak wspomagać oczyszczanie skóry, która już została poddana demakijażowi. Świetnie służy również jako orzeźwiający kosmetyk w czasie letnich upałów dla skóry aktualnie odpoczywającej od makijażu.

Co lepsze – mleczko do demakijażu czy tonik?

            Ze względu na to, iż są to dwa różne kosmetyki, jeden nie powinien zastępować drugiego. Warto jednak wiedzieć, że mleczko micelarne oprócz substancji wspomagających oczyszczanie skóry zawiera również substancje odżywiające, odświeżające i regenerujące naskórek, a także nawilżające go. A zatem, stosując wysokiej jakości mleczko do demakijażu, można nawet całkowicie zrezygnować z używania toniku. Można jednak zastosować go do przemycia twarzy przed fazą nałożenia na nią kremu nawilżającego. Tonik może za to skutecznie odgrywać swoją rolę jako delikatne oczyszczenie po nocy, zamiast stosowania żelu oczyszczającego, gdy skóra tego nie wymaga. Obydwa te kosmetyki z pewnością odnajdą swoje miejsce na łazienkowej półce.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here