pierwsze mieszkanie

Planujesz zakup pierwszego mieszkania? W Trójmieście nie brakuje interesujących ofert zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym. Dziś skupimy się na tej drugiej opcji. O czym musisz pamiętać kupując swoje pierwsze wymarzone mieszkanie?

Korzystna historia kredytowa

Jeśli zakup zamierzasz sfinansować kredytem, pomyśl o tym zawczasu. Wszystkie banki bez wyjątku opierają ocenę twojej zdolności kredytowej na wpisach umieszczonych w Biurze Informacji Kredytowej. Możesz tam znaleźć własną historię oraz scoring. Aby mieć pewność, że wnioskowanie zakończy się sukcesem, postaraj się zbudować pozytywną historię. Regularnie spłacaj wszystkie swoje zobowiązania wobec banków. W przypadku niskiego scoringu, możesz na szczęście poprawić go w krótkim czasie korzystając z zakupów na raty – przy zerowym oprocentowaniu twój portfel nie odczuje różnicy.

Współpraca ze sprawdzonym deweloperem

Zanim zdecydujesz się na podpisanie umowy, przekonaj się, z jakim deweloperem masz do czynienia. Przeanalizuj historię poprzednich inwestycji i poznaj opinie dotychczasowych klientów. Podpisując umowę dokładnie przeanalizuj obowiązki dewelopera i twoje, ewentualną możliwość jej wypowiedzenia, zapisy dotyczące kosztów utrzymania mieszkania i samego procesu notarialnego.

Mieszkanie na własny użytek jak pod inwestycję

Nawet jeśli mieszkanie planujesz wykorzystywać samodzielnie, podejdź do niego jak do inwestycji. W końcu stanie się ono istotnym składnikiem twojego majątku. Życie pisze różne scenariusze – zainwestuj w mieszkanie, które w razie potrzeby z łatwością znajdzie najemcę, ewentualnie również nabywcę. Spróbuj znaleźć inwestycję, której wartość będzie rosła

Atrakcyjne oferty również na przedmieściach

Niezależnie od tego, czy wiążesz swoje życie z dużym miastem, rozważ również lokalizację znajdujące się na przedmieściach. Szczególnie Trójmiasto i jego okolice prezentują się pod tym względem naprawdę ciekawie. Przykładowo, w Rumi znajdziesz mieszkanie w znacznie bardziej atrakcyjnej cenie, a przy sprawnej komunikacji, w tym szybkiej kolei miejskiej, dystans geograficzny ma coraz mniejsze znaczenie.

Zapoznaj się z poradami oraz inwestycjami i prowadzonymi aktualnie na terenie Trójmiasta pod adresem: eurostyl.com.pl.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here