Outsourcing - plusy oraz minusy

Outsourcing usług księgowych przenosi zadania, operacje oraz procesy do zewnętrznej siły roboczej poprzez zawieranie umów ze stroną trzecią na określony okres. W dzisiejszych czasach można zauważyć, że wiele przedsiębiorstw korzysta właśnie z takiego sposobu. Firmy zazwyczaj robią to, aby obniżyć koszty lub poprawić wydajność.

Outsourcing

Funkcje zewnętrzne mogą być wykonywane przez stronę trzecią na miejscu lub zdalnie. Outsourcing to przydzielanie określonych procesów biznesowych do wyspecjalizowanego zewnętrznego dostawcy usług. W większości przypadków organizacja nie może wewnętrznie obsługiwać wszystkich aspektów procesu biznesowego. Dodatkowo niektóre procesy są tymczasowe, a organizacja nie zamierza zatrudniać specjalistów wewnętrznych do wykonywania zadań. Gdy zadanie zostanie zlecone dostawcy usług, przejmie on odpowiedzialność za wykonanie zadań i utrzymanie aktywów organizacji. Właśnie w taki sposób można zatrudnić osobę, która będzie odpowiedzialna za usługi księgowe.

Usługi księgowe w firmie

Chociaż outsourcing ma wiele korzyści dla Twojej organizacji, może również stwarzać trudności, jeśli nie zostanie zlecony odpowiedniemu dostawcy usług. Trzeba mieć to na uwadze podczas zatrudnienia osoby, która będzie odpowiedzialna za księgowość. Ogromną zaletą outsourcingu jest przede wszystkim koncentracja na procesie podstawowym, a nie wspierającym. Outsourcing procesów wspierających daje organizacji więcej czasu na wzmocnienie ich podstawowego procesu biznesowego. Oprócz tego plusem jest to, że w większości przypadków zadania są zlecane dostawcom, którzy specjalizują się w ich dziedzinie. Dostawcy zewnętrzni mają również specyficzny sprzęt i wiedzę techniczną. Jest to naprawdę ogromna zaleta, ponieważ w ten sposób wszystkie działania w firmie będą wykonywane przez profesjonalne osoby. Outsourcing usług księgowych z całą pewnością zmniejszy także koszty operacyjne. Jakie więc są wady tej umowy? Wspomnieć trzeba o tym, że istnieje ryzyko ujawnienia poufnych danych. Brak koncentracji na kliencie to kolejny minus, który może wynikać z outsourcingu.

Outsourcing usług księgowych to przede wszystkim wiele zalet. Księgowość to główny obszar działania przedsiębiorstw.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy GLC

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here