Plastyka powiek – co powinieneś wiedzieć o zabiegu?

0
534

Wraz z wiekiem Twoja skóra traci elastyczność, zaczyna się zapadać i marszczyć. Szczególnie dla kobiet ten proces jest nieprzyjemny i często są one zniesmaczone swoim wyglądem. Co wtedy robią? Decydują się na zabiegi plastyczne, które mają na celu ujędrnienie i odmłodzenie skóry.

Blefaroplastyka czyli plastyka powiek

Fachowe określenie blefaroplastyka to nic innego jak plastyka powiek. Istnieją kilka sposoby wykonania zabiegu plastyki powiek, są to zabiegi chirurgiczne: jeden przy użyciu skalpela, drugi za pomocą lasera. Pierwsza metoda polega na nacięciu powiek i usunięcie nadmiaru tłuszczu i skóry. Druga metoda nie wymaga użycia skalpela, nacięcie wykonuje się za pomocą lasera. Tego typu wykonanie zabiegu jest coraz częściej wybierane ostatnimi czasy ze względu na łatwiejsze i precyzyjniejsze wykonywanie nacięcia. Sam laser automatycznie powoduje zamknięcie naczyń krwionośnych, co sprawia że po operacji opuchlizna jest mniejsza. Po zabiegu wykonanym laserem, pacjent może szybciej wrócić do codziennych aktywności.

Zabieg jest bezbolesny, wykonywany przy znieczuleniu miejscowym lub dożylnym. Przed wykonaniem zabiegu, a nawet przed zakwalifikowaniem się na niego, lekarz przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem. Na 10 dni przed zabiegiem nie można przyjmować aspiryny ani witaminy E. Oprócz tego należy zaniechać palenia papierosów i picia alkoholu. Najważniejszymi badaniami przed operacją są morfologia krwi, oznaczenie grupy krwi, czasu krzepnięcia oraz poziomów elektrolitów i glukozy we krwi. Przeciwskazaniami do operacji będą schorzenia takie jak: nadciśnienie tętnicze, nadczynność tarczycy, choroby serca oraz cukrzyca.

Plastyka powiek – ceny

Zabieg korekcji powiek będzie kosztował Cię tyle samo w przypadku operacji laserowej i chirurgicznej i będzie to przedział 3000-4500 złotych. Istnieje możliwość wykonania zabiegu laserem frakcyjnym, wtedy koszt jest o wiele niższy i wynosi 800 złotych. Bardzo ważnym jest, aby osoba wykonująca zabieg była kompetentna i wyspecjalizowana w tego typu operacjach. Dlatego powinna zainteresować Cię plastyka powiek Warszawa, tam znajdziesz fachowców, którzy wykonają operację bezbłędnie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here