samorozwój

Jeszcze do niedawna Polacy byli raczej pasywni w kwestii inwestowania w samorozwój. Nie widzieli takiej potrzeby, bo pięli się po zawodowych szczeblach kariery, chociaż z całą pewnością trwało to znacznie dłużej. Co więcej, nie każdy ma finanse na to, by inwestować w zwiększanie własnych kompetencji, a pracodawcy niechętnie ponosili takie koszty.

Dzisiaj jest zupełnie inaczej – aż połowa przedsiębiorstw oferuje tego typu benefity swoim pracownikom. Ponadto, sami jesteśmy świadomi, jak ważne jest zwiększanie swoich kwalifikacji, by nie tylko móc prześcigać konkurencję na rynku, ale by w ogóle móc się na nim utrzymać. Pewne jest, że pracodawcy wymagają coraz więcej, ale my sami mamy szansę czerpać ogrom korzyści i to nie tylko finansowych, bo i w zakresie satysfakcji z pracy, jeśli tylko jesteśmy do niej właściwie przygotowani.

Nie przestajemy się uczyć

Tak naprawdę każda profesja wymaga ciągłego dokształcania się. Zmieniające się trendy, potrzeby klientów czy warunki w danym sektorze rynku powodują, że kolejny kurs rachunkowości czy wszelakie kursy księgowe stają się koniecznością. Tak jest oczywiście w każdej branży, nie tylko patrząc na kurs na księgową.

W każdym zawodzie jest potrzeba zwiększania własnej wiedzy, umiejętności, po prostu samorozwoju. Pamiętajmy jednak, że narzędzia, dzięki którym możemy podnosić swoje kwalifikacje, muszą być wybierane racjonalnie.

Przede wszystkim samorozwój przebiega poprzez wykorzystanie rozmaitych kursów i szkoleń zawodowych. Ta branża rozwija się z niezwykle szybkim tempie. Rynek szkoleniowy oferuje zwiększanie zawodowych kompetencji na każdym poziomie i w różnych specjalizacjach. Co więcej, w czasie pandemii koronawirusa zainwestowano w innowacyjną technologię, dzięki czemu standardem stały się szkolenia online, jakie odbywają się bez konieczności wychodzenia z domu czy biura, w optymalnym bezpieczeństwie, bez straty czasu na dojazdy.

Wysokie stanowiska zajmują dzisiaj ci najbardziej ambitni. Przypomnijmy również, że to sami pracodawcy oferują coraz częściej możliwość uczestniczenia w szkoleniach i kurach zawodowych, co dla zatrudnionej kadry jest doskonałym bonusem do standardowej pensji. Czy wiesz, że z opcji samorozwoju częściej korzystają Polki aniżeli Polacy? Nie do końca wiadomo, dlaczego takie są statystyki, ale te wskazują dobitnie, że to kobiety częściej starają się o zwiększenie wiedzy i kwalifikacji w zawodzie bez względu na branżę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here