Pomoc psychologiczna online

Osoby potrzebujące wsparcia specjalisty nie muszą udawać się bezpośrednio do kliniki lub gabinetu psychologa. Na terapię można zapisać się za pośrednictwem sieci internetowej. Przez internet pomaga doświadczony psycholog online. Tak udzielana pomoc psychologiczna również może zdziałać wiele dobrego. To oferta przeznaczona dla osób zabieganych, samotnych, zagubionych czy też zapracowanych, które szukają dla siebie dobrej alternatywy. Niektóre osoby mają wątpliwości, co do przeprowadzania takich terapii, ale taka forma może być dla pacjenta najwygodniejsza i najbezpieczniejsza. Więcej informacji na temat terapii online znaleźć można tutaj: https://www.mywayclinic.online/pl/dlaczego-online/dla-kogo-psychoterapia-online.

Dlaczego warto wybrać pomoc psychologiczną online?

Wybranie pomocy psychologicznej online niesie za sobą duże korzyści głównie z tego względu, że nie trzeba umawiać się na bezpośrednie wizyty u psychologa. Niektórzy się ich krępują, inni nie mają na to czasu, a pozostałe osoby swobodniej czują się, gdy rozmawiają o swoich problemach przez Internet, a nie twarzą w twarz z wybranym specjalistą.

Oczywiście terapia online może być prowadzona poprzez rozmowy wideo, np. na komunikatorze Skype. Nie istnieje jednak nakaz pokazywania swojej twarzy. Ważne jest to, aby specjalista nawiązał z pacjentem kontakt głosowy i zbudował tym samym jakąś więź. Przed psychologiem online można się całkowicie otworzyć, powierzyć mu swoje zmartwienia i troski, a jednocześnie być pewnym, że „spotkanie” zakończy się o umówionej godzinie, a po jego zakończeniu nie trzeba będzie stać w korkach. Zainteresowani będą mogli natychmiastowo powrócić do wykonywania swoich codziennych czynności. Pomoc psychologiczna online jest pomocna przede wszystkim dla osób nieśmiałych, które potrzebują trochę czasu, aby otworzyć się przed specjalistą. Wsparcie otrzymuje się błyskawicznie.

Zwiększony komfort dla pacjentów

Ludzie często decydują się na zapisanie się na terapię online, ponieważ:

  • odczuwają z tego powodu duży komfort, nie muszą przebywać w większych grupach lub też spotykać się ze specjalistą „na żywo”,
  • taka forma terapii jest dużo tańszym rozwiązaniem,
  • nie trzeba tracić czasu na dojazdy lub stanie w korkach,
  • poradę można uzyskać w bardzo swobodny sposób, wystarczy uruchomienie komunikatora i umówienie się ze specjalistą na konkretną godzinę,
  • daje większe szanse na otrzymanie pomocy psychologicznej wśród osób z mniejszych miejscowości, w których gabinetów psychologicznych nie ma zbyt dużo.

Jak widać pomoc psychologiczna online jest obecnie w modzie i warto się na nią otworzyć, gdy szuka się jakiejś bezpiecznej i skutecznej alternatywy dla stacjonarnych porad psychologicznych. To najlepsza z możliwych opcji dla osób, które boją się otworzyć przed drugim człowiekiem lub wstydzą się rozmawiać o swoich problemach twarzą w twarz.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here