Salon z otwartą kuchnią – jak najlepiej zaaranżować przestrzeń?

Pomieszczenie, które trzeba podzielić na dwie strefy wymaga odpowiedniego projektu. Ważne jest zapewnienie właściwej przestrzeni, ale również komfortu i wygody użytkowania. Wiele praktycznych rozwiązań zapewniają przede wszystkim odpowiednio dobrane meble, szczególnie te, które znajdują się w kuchni. Nie można również pominąć kwestii spójności aranżacji.

Kuchnia otwarta całkowicie?

Niezwykle ciekawym rozwiązaniem jest oddzielenia kuchni od salonu. W tym celu wykorzystać można bar kuchenny, a nawet stół. Pozwoli to na wydzielenie stref i stworzenie spójnej aranżacji przy jednoczesnym zaznaczeniu granicy pomieszczeń. Zaletą tego rozwiązania jest również zyskanie dodatkowej powierzchni blatu, a także miejsca na przechowywanie akcesoriów kuchennych. Zdarza się, że podejmowanie prób dotyczących oddzielenia salonu od kuchni wiąże się z pomalowaniem ścian na inne, choć zbliżone do siebie, kolory. Dekoratorzy zalecają, by zachować ostrożność – nieumiejętne zestawienie kolorów może dać nieestetyczny efekt.

Spójna aranżacja dla całego pomieszczenia

Meble w kuchni nie muszą być takie same jak w salonie, jednak harmonijny efekt uzyska się zachowując cechy wspólne. Może to być zbliżona forma, ale różne kolory lub odwrotnie, wykonane z tego samego materiału, mające taką samą fakturę, ale inny kolor. Takie kompozycje sprawią, że całe pomieszczenie nie będzie monotonne i nudne, a jednocześnie spójne i uporządkowane.

Dekoracje do salonu i kuchni

Elementy zdobiące wnętrze warto wybierać w podobnym stylu. Zarówno kuchenne, jak i salonowe tekstylia powinny być w podobnych kolorach oraz wykonane z tego samego lub podobnego materiału. Salon z otwartą kuchnią to wciąż jedno, czasem całkiem nieduże, pomieszczenie dlatego wymieszanie zbyt dużej ilości faktur i barw może zaburzyć kompozycję. Tekstylia na agatameble.pl dostępne w różnych wzorach, kolorach i rozmiarach pozwolą dopasować materiały zarówno do kuchni, jaki do salonu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here