Tonery HP – gdzie najbardziej opłaca się je kupować?

0
900

Posiadasz drukarkę laserową? Chociaż wkłady do tego typu urządzeń są bardzo wydajne, w końcu przychodzi czas na wymianę. Nie każdy ma świadomość, że mogą kosztować nawet kilkaset złotych. Na szczęście wcale nie trzeba płacić za nie dokładnie tyle, ile sugeruje producent. Podpowiadamy, gdzie najbardziej opłaca się kupować tonery HP!

W chwili, gdy na drukarce wyświetli się komunikat o konieczności wymiany wkładu barwiącego, większość osób odruchowo szuka ich na stronie producenta. Niektóre modele nawet bezpośrednio odsyłają do sklepu online, podając odpowiedni link. Jak zwykle bywa w takich sytuacjach, ceny produktów są tam odpowiednio wyższe. Radzimy, gdzie można znaleźć o wiele tańsze tonery HP. Przekonaj się, ile możesz zaoszczędzić!

Ile kosztują tonery HP?

Według danych ze strony oficjalnego sklepu, zakres cen tonerów HP jest rozpięty między wartościami rzędu od ok. 180 zł do nawet kilkuset złotych. Oczywiście wszystko zależy od tego, jaki model urządzenia się posiada. Monochromatyczne drukarki korzystają jedynie z czarnego barwnika, a kolorowe, aż z czterech. Są to barwy z palety CMYK: Cyjan – intensywny odcień niebieskiego, Magenta – żywy, ciepły róż, Yellow – głęboka żółć i Key Colour – kolor kluczowy, czyli czerń.

Tonery HP w komplecie mogą kosztować nawet ok. 800 zł! Często jest to kwota wyższa niż cena zakupu samego urządzenia. Wkłady starczają zwykle nawet na rok, ponieważ umożliwiają zadrukowanie ok. 1000 stron. Taka opłata w pewnym stopniu się zamortyzuje, ale to nadal dość duży koszt np. dla studentów czy osób bezrobotnych lub w trudniejszej sytuacji życiowej. Kto zresztą nie chciałby zachować kilkuset złotych w portfelu?

Popularnym rozwiązaniem jest kupno tonerów w cenach hurtowych. Te bywają średnio kilkanaście/kilkadziesiąt złotych tańsze niż produkty kupione bezpośrednio w sklepie. Można je znaleźć w Internecie lub wybranych sklepach specjalistycznych. Jeszcze tańszym wyjściem jest zakup tzw. tonerów zamiennych, inaczej nazywanych zgodnymi lub zastępczymi.

Czy można ufać zamiennym tonerom HP?

Producenci drukarek na różne sposoby zapewniają swoich klientów, że wyłącznie oryginalne wkłady są w pełni sprawne, wydajne i ekologiczne. Robią to z oczywistych względów – chcą zatrzymać pozyskanego klienta, który będzie regularnie wracał po nowe wkłady. W rzeczywistości zamienne tonery HP sprawdzają się równie dobrze jak oryginalne. Pojemnik jest idealnie odwzorowany, dlatego jest w pełni kompatybilny z danym urządzeniem. Nie psuje się, nie zacina i nie sprawia żadnych kłopotów. Jakość wydruku jest trudna do odróżnienia.

Na zakupie zastępczych tonerów HP można zaoszczędzić nawet połowę wymaganej kwoty! Nie ma więc sensu przepłacać. Sprawdzeni producenci takich wkładów zwykle gwarantują pomoc w razie jakichkolwiek kłopotów. Bezpłatnie wymieniają wadliwe produkty, a nawet opłacają koszty naprawy uszkodzonej drukarki. Z takiego rozwiązania korzysta coraz więcej osób prywatnych oraz przedsiębiorców.

Gdzie zamawiać tonery HP?

Korzystne cenowo oryginalne i zamienne tonery HP najwygodniej znaleźć w Internecie. Od kilku lat działa wiele świetnych sklepów z asortymentem tego typu, np. serwis www.tonerpartner.pl. Dzięki wygodnej wyszukiwarce w kilka chwil można znaleźć odpowiedni wkład, nawet jeśli nie do końca zna się jego kod czy nazwę. W razie problemów można poprosić o pomoc konsultantów dostępnych na linii telefonicznej lub czacie on-line. Przy regularnym zakupie tonerów HP można dodatkowo uzyskać korzystne zniżki. To zdecydowanie najprostsze i najwygodniejsze rozwiązanie.

Tonery HP są kosztownymi częściami eksploatacyjnymi, ale wcale nie musisz wydawać na nie fortuny. Wystarczy kilka kliknięć, by znaleźć, a potem zamówić potrzebne wkłady do drukarki w korzystnej cenie. Przestań przepłacać i zacznij oszczędzać!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here