Tusze do drukarek

Musisz kupić wkład do drukarki, ale zupełnie nie wiesz jaki? Osoby niezorientowane mogą się naprawdę pogubić. Znaczenie ma nie tylko rodzaj i model posiadanego urządzenia, ale też kilka innych kwestii. Wyjaśniamy czym różnią się od siebie dostępne na rynku tusze do drukarek i podpowiadamy, jak wybrać najlepszy wkład!

Połową sukcesu jest odróżnienie tuszu od tonera. Wiele osób myli te dwa pojęcia. Pierwszy typ wkładu znajduje się w urządzeniach atramentowych, drugi natomiast w laserowych. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę podczas zakupów? Radzimy jakie tusze do drukarek są najlepsze!

Tusze do drukarek – pigmentowe i barwnikowe

Współcześnie dzięki technologii można uzyskać naprawdę różne efekty poligraficzne. Umożliwiają to rozmaite tusze do drukarek, uznawane za wkłady dające lepsze rezultaty. Są to specjalne kasety (plastikowe pojemniki), zawierające substancję lub proszek barwiący, przenoszone przez drukarkę na papier za pomocą mechanicznych głowic. Głównie dzieli się je na pigmentowe i barwnikowe.

Pierwszy typ to pojemniki z proszkiem aktywowanym termicznie lub elektrycznie (pod wpływem bodźca pył zmienia się w płyn). Takie wkłady pozwalają uzyskać wydruki wysokiej jakości i idealnej ostrości, dobrze wyglądające na każdym papierze. Przy tym są trwałe i odporne. Są doskonałe do materiałów promocyjnych, wizytówek, ilustracji itp.

Drugi typ operuje płynem, dlatego umożliwia jeszcze łatwiejsze mieszanie kolorów. Idealnie sprawdza się do szczegółowych wydruków, np. prac artystycznych czy zdjęć. Efekty druku są jeszcze piękniejsze, ale za to delikatniejsze – z czasem blakną, zmywają się w kontakcie z wodą itp. Najrozsądniej wykorzystywać do nich jedynie dobry gatunkowo papier.

Z tych dwóch rodzajów tuszów do drukarek zwykle wkłady barwnikowe są tańsze, ze względu na swoją niską trwałość. Oryginalne komponenty, niezależnie od wybranej wersji, mogą kosztować nawet do kilkuset złotych. Czy jednak zawsze trzeba aż tyle płacić za tę część?

Zamienniki tuszów do drukarek

Nie każdemu zależy na perfekcyjnej jakości nadruku. Osoby drukujące przeważnie zwykłe strony z tekstem (dokumenty, notatki, zapiski itp.) raczej nie zwracają uwagi na jego stopień nasycenia czerni. Jeśli szkoda Ci wydawać trzycyfrowych kwot na wkłady, doskonałym rozwiązaniem są zamienniki tuszów do drukarek. Takie produkty nazywa się „zamiennymi” lub „kompatybilnymi”. Mają one starannie odwzorowaną formę pojemnika, kompatybilnego ze sprzętami od danego producenta, a także zbliżoną składowo zawartość. Laik nie zauważy żadnej rozbieżności między drukiem z oryginalnego wkładu i z kompatybilnego. Zdecydowaną różnicę odczuje natomiast Twój portfel – takie części są nawet kilka razy tańsze!

Jeśli zaś ktoś profesjonalnie zajmuje się drukiem i zależy mu na oryginalnych komponentach, warto by wiedział, że markowe tusze do drukarek są dostępne w Sieci także w promocyjnych/hurtowych cenach. Krótki research pozwala zaoszczędzić od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.

Zakup tuszu do drukarki

W Internecie istnieje sporo serwisów oferujących ogromny wybór tonerów i tuszów do drukarek, takich jak np. TonerPartner. Wygodne wyszukiwarki pozwalają w kilka chwil odnaleźć właściwy wkład, nawet jeśli zna się tylko niepełną nazwę posiadanego sprzętu. W razie jakichkolwiek kłopotów pomocą służą wykwalifikowani konsultanci. W ten sposób można wygodnie oraz sprawnie nabyć oryginalne lub zamienne tusze do drukarek, zarówno do użytku prywatnego, jak i profesjonalnego.

Tusze do drukarek są najważniejszą częścią tego urządzenia. Nie ma jednak sensu za nie przepłacać. Jedynie kilka kliknięć dzieli Cię od znalezienia i zamówienia idealnych wkładów oryginalnych lub zamiennych! Przekonaj się jak dużo uda Ci się zaoszczędzić, w porównaniu z zakupami ze strony lub salonu producenta Twojej drukarki!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here