Wybierz odżywkę do rodzaju włosów

Półki drogerii uginają się od różnych odżywek do włosów, wśród których można dostać prawdziwego oczopląsu. Istotne jest, aby wiedzieć, czego się szuka, jeszcze zanim wejdzie się do drogerii! Dlaczego tak ważne jest, aby stosować dokładnie takie odżywki, jakie są dedykowane konkretnemu typowi włosów? To bardzo rozsądne pytanie, bo pomaga znaleźć właściwą odpowiedź i zrobić coś dobrego dla swoich włosów!

Jest potrzeba – jest rada

Gdy nasza skóra ulegnie skaleczeniu, najpierw dezynfekujemy ją, a następnie zasypujemy substancją o działaniu wspomagającym krzepnięcie. Dlaczego nie używamy w tej sytuacji na przykład maści rozgrzewającej? Ponieważ konkretne dolegliwości należy leczyć konkretnymi środkami! Tak samo jest z naszymi włosami. Odżywka do suchych włosów nie jest dedykowana włosom przetłuszczającym się. Z kolei ta do włosów farbowanych nie będzie potrzebna w wypadku włosów o naturalnym kolorze, ale cienkich i osłabionych. Producenci tworzą szerokie gamy kosmetyków nie bez powodu – chcą dopasować swoje produkty do potrzeb jak największej grupy potencjalnych konsumentów!

Dlaczego inne odżywki nie zadziałają?

Odżywka do suchych włosów będzie miała działanie silnie nawilżające oraz natłuszczające, zapobiegające utracie wilgoci. Te cechy nie zadziałają w przypadku włosów, których skóra wydziela nadmiar sebum – być może są one już świetnie nawilżone, a na pewno też natłuszczone. Kosmetyki do włosów farbowanych są wyposażone w substancje chroniące pigment przed wypłukiwaniem – nie ma sensu używać ich do włosów naturalnych. Czasem nawet stosowanie nieprawidłowo dobranych kosmetyków może doprowadzić do pogłębienia się problemu lub wywołania nowego!

Jak określić potrzeby swoich włosów?

Włosy można podzielić na: normalne, suche, mieszane i przetłuszczające się, biorąc pod uwagę ilości wydzielanego sebum. Odżywki do konkretnego rodzaju włosów zawierają substancje, które przeciwdziałają jakiemuś problemowi. Dosyć łatwo określić rodzaj włosów, oglądając je lub sprawdzając, jak często trzeba je myć. Dodatkowo można określić pozostałe cechy włosów: jasne lub ciemne, farbowane, rozjaśniane, kręcone, proste, cienkie, niesforne i tak dalej. Zasadniczo producenci odpowiadają na najczęściej spotykane potrzeby osób posiadających konkretny rodzaj włosów. Panie o włosach kręconych potrzebują kosmetyków zapobiegających puszeniu, a panie z farbowanymi – zapobiegających utracie pigmentu. Stąd też warto wczytywać się w etykiety kosmetyków i stosować te, które mają szansę naprawdę pomóc!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here