magazyn

Sprawnie prosperujący magazyn to magazyn przede wszystkim – dobrze wyposażony. Wynika z najbardziej podstawowych potrzeb związanych z funkcjonowaniem tego typu miejsc – takich jak bezpieczne przechowywanie towarów, rozładunek, załadunek oraz transport wewnątrz i na zewnątrz magazynu. Przeprowadzenie tych działań wymaga od nas dostępu do odpowiedniej technologii, maszyn, pojemników, mebli i innych. Przystępując do wyposażenia magazynu, należy zatem pamiętać o wielu urządzeniach, które mogą okazać się nie tylko pomocne, ale w wielu sytuacjach – niezastąpione. Poniżej podpowiadamy – na co zwrócić uwagę przystępując do zakupu pojemników transportowych typu EURO, będących jednymi z najchętniej stosowanych rozwiązań ułatwiających transport towarów.

Warunki bezpiecznego przechowywania – nie tylko w magazynie, ale i w czasie transportu

Transport towarów to jedno z najważniejszych działań związanych z funkcjonowaniem niemal każdego magazynu. Wbrew pozorom – transport nie oznacza tylko przywożenia towarów do magazynu lub ich wywożenia na zewnątrz. Równie często, pod terminem tym rozumiemy transport wewnętrzny – czyli na przykład przemieszczanie towarów pomiędzy różnymi halami magazynowymi, w obrębie tego samego przedsiębiorstwa lub instytucji.

Ponadto, transport to działania odbywające się nie tylko w płaszczyźnie poziomej, ale i – pionowej. O transporcie pionowym mówimy wtedy, gdy przewożone przez nas towary wymagają specjalnego rozładunku – na przykład ich podniesienia wzwyż, a następnie opuszczenia w dół. W takich sytuacjach korzysta się z urządzeń podnoszących – dźwigów, haków, podnośników, ruchomych platform lub innych. Bez ich pomocy, rozładunek najcięższych towarów byłby niemożliwy.

Transport na zewnątrz i wewnątrz magazynu wspomagany jest często także przez odpowiednie urządzenia przeznaczone do przechowywania. Do takich zaliczają się najróżniejszego typu pojemniki, palety i kosze, gwarantujące bezpieczeństwo przewożonych dóbr. Wśród coraz chętniej stosowanych znajdują się pojemniki EURO, z których korzystają przede wszystkim przedsiębiorcy przechowujący i transportujący produkty organiczne.

Pojemniki EURO – pomoc w czasie transportu i przechowywania

Pojemnikami EURO nazywamy urządzenia w kształcie koszy, przeznaczone do stosowania w wielu rodzajach magazynów. Pojemniki te wykonywane są ze specjalnych tworzyw sztucznych, gwarantujących bezpieczeństwo przewożonych towarów. Przede wszystkim – tworzywa te nie wchodzą w żadne reakcje podczas kontaktu z żywnością (warzywami, owocami, mięsem, drobiem i rybami), roślinami (kwiaty doniczkowe, rośliny hodowlane i inne), a także produktami rolniczymi (na przykład nawozami).

Pojemniki EURO są także odporne na urazy mechaniczne – szczególnie takie szkodliwe oddziaływania jak drgania, uderzenia, otarcia i inne, mogące powstać w trakcie transportu. Również opady atmosferyczne, ekstremalnie niskie i wysokie temperatury nie wpływają na konstrukcję ani trwałość pojemników.

Osobom poszukującym dostawców koszy EURO polecamy zapoznać się z ofertą magazynuj.pl, dostosowaną do potrzeb magazynów najróżniejszego typu. Oprócz urządzeń pomocnych w transporcie, w ofercie znajduje się także wanna wychwytowa, szeroki wybór wózki i dźwigów, szafki magazynowe, odbojnice i liczne inne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here