Zbliża się Tłusty Czwartek - gdzie we Wrocławiu zjeść najlepsze pączki?

Tłusty czwartek zbliża się wielkimi krokami. To święto kocha każdy łasuch i wielbiciel słodkości, niezależnie od wieku. W tym roku Tłusty Czwartek obchodzimy 28 lutego. Zanim się obejrzymy, będziemy objadać się wspaniałymi i przepysznymi pączkami. Dlatego już teraz warto dowiedzieć się, gdzie kupić najlepsze pączki w mieście, zanim inni nam je wykupią.

1. To już tradycja
Tłusty Czwartek obchodzimy od wieków. Dawniej ten dzień oznaczał
odejście zimy i nadejście wiosny. Świętowano go wystawnymi ucztami i przepysznymi potrawami. Kiedyś jadano pączki wytrawne np. ze słoniną lub boczkiem. Dziś nie wyobrażamy sobie tego dnia bez pączków (z różnymi nadzieniami), donatów, oponek i faworków. Jednak zgodnie z tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie – w tym dniu obowiązkowo trzeba zjeść minimum jednego pączka!

2. Co jemy w Tłusty Czwartek?
W ten dzień dominują przede wszystkim różnorodne pączki. W cukierniach spotkamy masę różnorodnych propozycji. Polacy najbardziej kochają pączki z konfiturą. Najlepsze pączki we Wrocławiu to pączki z nadzieniem klasycznym, którym jest konfitura różana, truskawkowa i malinowa. Oprócz nich cukiernie proponują paczki z dżemem (o różnym smaku), z powidłami (np. śliwkowymi), pączki z marmoladą, pączki z budyniem, pączki z czekoladą, pączki z nutellą, pączki z nadzieniem cytrynowym. pączki z kajmakiem oraz pączki z adwokatem. Najczęściej spotykamy je oblane pysznym, białym lukrem i udekorowane posypką, którą stanowią np. orzeszki lub skórką pomarańczową. Oprócz pączków, kliencie chętnie się decydują również na takie słodkości jak: faworki, donaty lub oponki. W ten dzień to wszystko smakuje wybornie (szczególnie do czarnej kawy).

3. Gdzie kupić najlepsze pączki?
We Wrocławiu pączki w Tłusty Czwartek kupimy prawie wszędzie – w każdej cukierni, piekarni oraz w każdym sklepie spożywczym. Jednak znalezienie tych najsmaczniejszych i najdoskonalszych wymaga udania się do pączkarni Bite a Donut przy Rynku. Tam pączki, a właściwie donuty, zaskoczą nas wybornym smakiem i wyjątkowym wyglądem. W Bite a Donut skosztujemy takich słodkości jak np. donut oreo, kit kat solony karmel, 3bit, tiramisu czy donuty nadziewane kremem na bazie ricotty i limonki z prażonymi wiórkami kokosa oraz wiele, wiele innych. Wszystkie wyróżniają się niezwykłymi polewami i dodatkiem na wierzchu np. w postaci ciastka czy przepysznej posypki. Jedno jest pewne – Tłusty Czwartek we Wrocławiu trzeba spędzić tylko tam, bo oprócz tych słodkości ciężko przejść obojętnie.

Bez względu na to, czy przepadamy za słodkimi rzeczami Tłusty Czwartek rządzi się swoimi prawami. Jest to jedyny dzień w roku, kiedy warto porzucić dietę i bez wyrzutów sumienia zjeść przynajmniej jednego, smacznego pączka z wybornym nadzieniem. Bowiem tylko w ten dzień wszystkie te wypieki kuszą świeżością, wyglądem i niewyobrażalnym zapachem. Warto udać się do najlepszej cukierni i kupić zapas pączków do pracy, do znajomych i do domu, by wspólnie z bliskimi zajadać się tymi smacznymi słodkościami i celebrować ten dzień.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here