5 sekretów skutecznej pielęgnacji skóry dojrzałej

Skóra jest powłoką, która osłania wszystkie organy wewnętrzne, chroniąc je przed negatywnym wpływem środowiska zewnętrznego. Swoją funkcję spełnia najlepiej wtedy, gdy sama jest w dobrej kondycji. Znaczenie właściwej pielęgnacji rośnie wraz z upływem lat.

Z jakimi problemami zmaga się skóra dojrzała?

Pierwsze procesy starzeniowe w skórze zaczynają zachodzić po 25 roku życia i z upływem czasu przybierają na intensywności. Metabolizm komórkowy zwalnia, spada zdolność tkanki do regeneracji. Niższa produkcja kolagenu oznacza mniejszą elastyczność, a niedobory kwasu hialuronowego mogą doprowadzić do wysuszenia. W miarę upływu lat swoje odbicie na skórze znajdują też nawyki żywieniowe, stres czy nałogi. Mogą pojawić się przebarwienia, zmarszczki, zaczerwienienia. Dlatego też o skórę dojrzałą należy się odpowiednio zatroszczyć.

Jak skutecznie pielęgnować skórę dojrzałą?

Oto pięć elementów, których nie powinno zabraknąć w pielęgnacji skóry dojrzałej.

1.      Oczyszczanie

Kurz, makijaż, nadmiar sebum, obumarłe komórki naskórka – to wszystko, pozostawione na skórze, może poważnie zaburzyć funkcjonowanie tego największego organu naszego ciała. Dlatego pierwszym etapem pielęgnacji powinno być dokładne oczyszczenie, które przygotuje ją na dalsze zabiegi.

2.      Nawilżanie

Suchość to powszechny problem cery dojrzałej – dlatego też potrzebuje ona odpowiedniego wsparcia w tym obszarze. Kremy nawilżające dla skóry dojrzałej najczęściej zawierają kwas hialuronowy o właściwościach hydrofilowych.

3.      Odżywianie

Skóra dojrzała zmaga się z licznymi niedoborami – kolagenu, kwasu hialuronowego, lipidów… – które należy uzupełniać. Świetnie poradzi sobie z tym np. dobrze dobrany krem na noc o bogatej formule. Co jakiś czas warto również zaaplikować skórze odżywiającą maskę.

4.      Ochrona przed słońcem

Promienie słoneczne to jeden z najbardziej obciążających dla skóry czynników. Dlatego też nie zapominaj o filtrze UV, który spowolni procesy fotostarzenia – na szczęście zawiera go właściwie  każdy krem na dzień.

5.      Odpowiednia dieta

Uzupełnieniem zabiegów pielęgnacyjnych powinna być zbilansowana dieta. Postaraj się, by w Twoim jadłospisie nie zabrakło ryb, kasz czy roślin strączkowych oraz solidnej porcji owoców i warzyw. Nie zapominaj przy tym o wypijaniu odpowiedniej ilości wody.

Zaopiekuj się swoją skórą na zewnątrz i od środka. Szeroki wybór kosmetyków do jej pielęgnacji znajdziesz w sklepie internetowym Eveline.pl. Sprawdź sama!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here