jak naprawić zamek błyskawiczny

Problemy zamkiem błyskawicznym ma wiele osób. Te, które nie mają problemów będą je mieć. To jest tylko kwestią czasu aż coś się zatnie albo zamiast zapinać to od dołu zamek będzie się nam odpinał. Wymiana takiego zamka nie jest wcale taka łatwa. Trzeba będzie się na tym znać. Koniecznie jest wyprucie starego zamka i wszycie nowego. Często koszt zakupu nowego zamka błyskawiczna jest o wiele wyższy niż zakup ubrania. To oznacza, że albo takie ubranie czy torba idą do wyrzucenia albo trzeba będzie coś pokombinować i naprawić zamek błyskawiczny.

Czy jest to łatwe i czy w ogóle możliwe?

Wszystko zależne jest od tego, z czego wykonany jest zamek. Dzisiaj większość zamków jest plastikowych, co oznacza, że może się jeden z ząbków w łatwy sposób wyłamać i wtedy naprawa nie ma sensu. W przypadku metalowych zamków błyskawicznych takie uszkodzenia są rzadkością. Nie zawsze mamy wpływ na to, co kupujemy, bo kto z nas sprawdza zamek błyskawiczny i materiały, z jakich został wykonany? Skupiamy się bardziej na tym czy działa i tyle.

Narzędzia potrzebne do wykonania pracy

Wszystko będzie zależne od tego, jakie jest uszkodzenie. W wielu przypadkach wystarczą proste narzędzia jak kombinerki czy szczypce. Zdarza się tak, że konieczna będzie maszyna domowa do szycia. Oczywiście w przypadku dużej ilości pracy trzeba będzie zastanowić się nad tym czy warto tracić czas?

Jeśli mamy coś bardzo taniego, na czym nam aż tak bardzo nie zależy to nie ma sensu żeby kombinować z naprawami, po prostu wyrzucamy taką rzecz i mamy problem z głowy. Narzędzia te proste nawet, jeśli nie mamy ich w domu to można będzie je kupić za kilka czy kilkanaście złotych. Na przyszłość nam się przydadzą, bo problemów z zamkami błyskawicznymi jest bardzo dużo. Takie zamki są bardzo praktyczne, ale z drugiej strony trzeba uważać jak się ich używa żeby nie było z nimi problemów

Naprawa zamka błyskawicznego

bluza

Dawniej, jeśli mieliśmy problemy z zapianiem się zamka błyskawicznego i dochodziło do tego, że jak zapinaliśmy i byliśmy na górze to dół już był rozpięty, co się stosowało świece. Chodziło o to, że cała powierzchnie zamka się woskowało i w wielu przypadkach to naprawdę bardzo dobrze działało. Dzisiaj mamy o wiele więcej możliwości do smarowania takiego zamka, dlatego warto taką okazję wykorzystać. Problemem najczęściej jest też sam suwak. Nie chce się trzymać i co gorsza często go gubimy. Jeśli jeszcze go nie zgubiliśmy to trzeba będzie go zdjąć.

Rozginamy jedną z części i wtedy na spokojnie można będzie sunąc go z zamka błyskawicznego. Jeśli nie ma uszkodzeń mechanicznych gdzie jakiegoś elementu już nie mamy, bo się złamał albo uszkodził to suwak odpowiada za resztę problemów z zamkiem błyskawicznym. Naprawa suwaka jest bardzo prosta, bo trzeba go w odpowiedni sposób przygiąć przy pomocy kombinerek.

Nie przesadzamy z tym przyginaniem, bo później nie założymy takiego suwaka na ekspres i nie będzie chciał działa. Jeśli wejdzie to może chodzić tak ciasno, że w przypadku dzieci nie ma szans żeby poradziły sobie z zamkniecie takiego zamka. Trzeba powoli przyginać tak żeby uzyskać jak najlepsze efekty, a wtedy na pewno będziemy zadowoleni, że niskim kosztem udało nam się całość naprawić.

Naprawimy uszkodzony zamek błyskawiczny

Jeśli chcemy uzyskać bardzo dobre efekty to można albo skorzystać z pomocy osób, które się na tym znają albo metodą prób i błędów wykorzystać swoją wiedzę i zrobić to samodzielnie. Zamek błyskawiczny to nie jest coś bardzo skomplikowanego, co oznacza, że na pewno szybko rozgryziemy, o co w tym wszystkim chodzi. Trzeba tylko powoli sobie przeanalizować, co jest przyczyną, że zamek błyskawiczny nie działa. Jeśli znajdziemy przyczynę to łatwiej nam będzie zajmować się naprawami.

zamek błyskawiczny

Często jest tak, że zapinając zamek do samego góry suwak zostaje nam w ręku. Taka naprawa jest bardzo prosta, bo wystarczy wtedy zszyć to miejsce na samym końcu i suwak już nie będzie wylatywał. Nie zajmuje to dużo czasu, a nasza cała naprawa będzie już zakończona i można w kurtce, swetrze czy kurtce chodzić. Taniej jest naprawić w drogich ubraniach zamek błyskawiczny niż kupować całe ubrania i właśnie, dlatego warto podjąć taką próbę naprawy.

Jeśli się nie uda to stracimy kilka minut, a jeśli się uda to zyskamy nawet kilkaset złotych. Jeśli nie czujemy się na siłach żeby wykonywać takie naprawy to nie pozostaje nam nic innego jak zanieść to do krawcowej. Takie osoby nadal funkcjonują i są w stanie naprawić uszkodzony zamek błyskawiczny albo go wymienić na nowy. Na pewno takie usługi nam się przydadzą.

[Głosów:8    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here