Każdy z nas słyszał kiedyś przysłowie, że „włosy są koroną kobiety” i między innymi dlatego wiemy, że zadbana fryzura to ogromny atut każdej damy, niezależnie od wieku. Obecnie każda pani marzy, aby być posiadaczką pięknych, zdrowych, lśniących i prostych włosów. Ale co w przypadku, kiedy natura obdarzyła nas niesfornymi loczkami lub włosami układającymi się w lekkie fale? A co gorsza, chyba większość z nas co jakiś czas spotyka sytuacja, w której kładziemy się spać z ułożoną fryzurą, a budzimy z kosmykami sterczącymi każdy w inną stronę. I w tym momencie pierwszym odruchem jest sięgnięcie po prostownicę.

Niestety, ta forma stylizacji ma mnóstwo zalet, ale też wad.

Od tego jaką prostownicę wybierzemy i jak ją będziemy stosować zależy przyszła kondycja naszych włosów. Dlatego powinno nam zależeć, aby w tym przypadku nie iść po najmniejszej linii oporu, tylko dokonać przemyślanego zakupu, gdyż włosy raz zniszczone prostowaniem bardzo ciężko jest z powrotem przywrócić do poprzedniego stanu.

Obecny rynek oferuje nam wiele produktów, dzięki którym prostowanie będzie dla nas bezpieczne. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby prostownicę dobrać do konkretnego typu włosów. Ze względu na materiał, z którego wykonane są płytki możemy wyróżnić min. prostownice turmalinowe, tytanowe, ceramiczne czy z funkcją jonizacji. Najnowszym wynalazkiem w dziedzinie stylizacji jest wspomniana prostownica turmalinowa.

Jej płytki produkują jony ujemne, dzięki którym wnikając do łuski włosa wysuszają ją, co powoduje jej zamknięcie i w efekcie zapobiega elektryzowaniu i puszeniu się fryzury. Ważną cechą tej prostownicy jest jej szybkie i równomierne nagrzewanie się, dzięki czemu nie musimy czekać i co chwilę sprawdzać temperatury urządzenia. Turmalin, używany do produkcji płytek w tego rodzaju prostownicy jest źródłem ciepła podczerwonego, zdrowszego dla naszych włosów niż ciepło tradycyjne. Skutkuje to mniejszą utratą wilgoci przez nasze włosy, dzięki czemu nie wysuszają się one podczas stylizacji.

Rozmawiając z fryzjerką na temat prostowania włosów dowiedziałam się, że bardzo ważny jest czas ekspozycji włosa na wysoką temperaturę. Korzystając z tego typu zabiegu powinnyśmy zwrócić szczególną uwagę na powolne przeciąganie płytkami po wąskich pasmach włosów, ale tylko jeden raz. W innym wypadku uszkodzimy białko wewnątrz włosa i przesuszymy go. Polecane są też produkty np. w formie pianek, chroniące włosy przed działaniem wysokiej temperatury. Po nałożeniu ich tworzą one warstwę ochronną i zapobiegają utracie wilgoci.
Podsumowując, kluczem do przyjemnej i bezpiecznej stylizacji jest nie tylko stosowanie odpowiednich kosmetyków, ale przemyślany zakup prostownicy, dobranej do naszych potrzeb i wymagań.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Następny artykułSzampon do włosów kręconych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here