leki

Z upływem czasu rośnie sprzedaż leków bez recepty, a także licznych suplementów diety. Z jednej strony ma to pozytywny wydźwięk, ponieważ może świadczyć to od razu większej świadomości zdrowotnej. Z drugiej strony zaczyna rozbierać się ryzyko nadużywaniu tego typu preparatów. Ogromna liczba leków oraz suplementów diety dostępna jest bez recepty, jednak nie oznacza to, że można stosować się bez ograniczeń oraz leczyć niektóre dolegliwości na własną rękę. Kiedy należy sięgać po leki i suplementy? Jakie są najpopularniejsze suplementy diety? Czym grozi nadużywanie takich składników na własną rękę? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/leki-bez-recepty-i-suplementy-pod-lupa/ 

Leki bez recepty i suplementy 

Jakie bez recepty to bardzo szeroka gama farmaceutyków, które można nabyć bez problemu na własną rękę. Możliwość zakupienia ich jest dostępna w dowolnym momencie. Jest to bardzo duża udogodnienie, ponieważ dzięki temu mamy możliwość poradzić sobie samodzielnie z wieloma dolegliwościami. Mowa tu na przykład o dolegliwościach bólowych, gorączce, alergii oraz problemach trawiennych czy podczas przeziębienia. Bo niektóre leki bez recepty sięgamy na własną rękę i nie stosujemy do ich zażywania konsultacji z lekarzem. 

Bardzo często stosowane są również leki na alergię bez recepty Pozwalają one załagodzić objawy ale nie tak jak katar czy łzawienie oczu. Obecnie rośnie również popularność leków i suplementów na wątrobę, które mają za zadanie łagodzić objawy niestrawności oraz wspomagać regulacje komórek wątroby. Popularne stały się również leki uspokajające bez recepty, są to przede wszystkim tabletki zawierające ekstrakty ziołowe, wspomagający zasypianie, a także redukujące rozdrażnienie i nerwowość. 

Najpopularniejsze suplementy diety – jakie? 

Dużo osób coraz częściej sięga po probiotyki. Takie suplementy kiedyś stosowane były jedynie podczas antybiotykoterapii Przesmyk jednak dziś wiemy o nich znacznie więcej. Posiadają one wszechstronną rolę do flory bakteryjnej jelit w organizmie. Probiotyki, odbudowujące florę bakteryjną mogą wpływać korzystnie nie tylko na organizm, ale również mogą łagodzić objawy zespołu nieszczelnego jelita, wpływać korzystnie na funkcjonowanie układu nerwowego oraz poprawić samopoczucie psychiczne. Sportowcy bardzo często sięgają po różnego rodzaju suplementy takie jak na przykład podczas ćwiczeń które wspomagają pracę mięśni oraz układu krążenia. Wielu z nich Księga też po suplementy na stawy między innymi grupką za minę lub siarczan produkcyjny. Kobiety chętniej stosują suplementy wzmacniające włosy przy tym skórę i paznokcie, preparaty wspomagające odchudzanie oraz suplementy dla kobiet w ciąży. 

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/probiotyki-czym-sa-i-jakie-sa-wskazania-do-ich-suplementacji/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here