Suszarka do włosów to ważny element wyposażenia naszej łazienki
fot. Pixabay.com

Suszenie włosów jest zabiegiem, który wiele pań wykonuje po każdym myciu włosów. Warto więc wyposażyć się w dobrą suszarkę – taką, która nie zniszczy włosów, a zachowa je w dobrej kondycji. Czym więc kierować się, gdy wybieramy suszarkę? Podpowiadamy poniżej!

Przeczytaj też: https://www.gmrecords.pl/dobra-suszarka-do-wlosow-wybierz-to-co-najlepsze/

Suszarki do włosów i ich rodzaje

Wcale nie tak łatwo wybrać dobrą suszarkę do włosów. Na rynku jest ich wprawdzie mnóstwo. Znajdziecie je w drogeriach, sklepach fryzjerskich, a nawet w supermarketach. Prawda jest jednak taka, że większością z nich lepiej nie suszyć włosów. Nieodpowiednia suszarka bardzo szybko je wysuszy, połamie i zniszczy. A proces regenerowania włosów nie jest prosty i często wymaga profesjonalnej pomocy. Lepiej więc nie doprowadzać ich do takiego stanu i podczas codziennej pielęgnacji dbać mocno także o to, aby były prawidłowo suszone.

Polecamy więc zakup profesjonalnego sprzętu, najlepiej takiego, z którego korzystają fryzjerzy. Dziś bez problemu kupimy taką suszarkę w internecie czy w sklepie fryzjerskim. Szczególnie jeśli w domu korzystać ma z niej kilka osób, wówczas warto, aby była naprawdę dobrej jakości i mogła nam służyć przez lata. Profesjonalne suszarki wyposażone są w silniki lepszej jakości, mają lepszą, trwalszą obudowę oraz zawierają opcję jonizacji powietrza, która jest niezbędna dla zachowania włosów w dobrej kondycji.

Jak wybrać dobrą suszarkę do włosów?

Wybierając suszarkę do włosów, warto zwrócić uwagę na kilka spraw. Przede wszystkim rozważ zakup suszarki z jonizacją powietrza, o czym wspomnieliśmy już powyżej. Zapobiegnie ona elektryzowaniu się włosów oraz nada łuskom włosa blask i połysk. Natomiast suszarka wyposażona w dyfuzor da nam możliwość podkręcania stylizacji naszych włosów, nadawania im objętości oraz podniesienia włosów u ich nasady. Moc suszarki z kolei warto dobrać do rodzaju włosów. Jeśli są słabe, cienkie lub zniszczone suszenie o mocy 1500 W w zupełności wystarczy. Do suszenia włosów grubych i gęstych potrzebne będzie minimum 2000 W. Bardzo dobra funkcją suszarki jest również regulacja temperatury. Najlepiej suszyć włosy zimnym strumieniem powietrza, wówczas najmniej się niszczą. Dobrze jest więc w tym przypadku mieć opcję wyboru.

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/przygotuj-sie-z-nami-na-gorska-wycieczke/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here