czy dieta oczyszczająca jest skuteczna?
fot. Pexels.com

W założeniu dieta oczyszczająca powinna pomóc w skutecznym oczyszczeniu organizmu z toksyn, uregulowaniu procesu przemiany materii oraz usprawnieniu pracy wątroby i żołądka. Jak jest w rzeczywistości? Na czym polega dieta oczyszczająca? Czy jest skuteczna? 

Przeczytaj też: http://niepolka.pl/dieta-oczyszczajaca-kiedy-stosowac-co-jesc-i-jak-dziala-wszystko-co-musisz-wiedziec-o-diecie-oczyszczajacej/

Dla kogo dieta oczyszczająca?

Tego typu dieta jest stworzona dla osób, które chcą oczyścić swój organizm z toksyn nagromadzonych podczas spożywania różnej żywności. W pożywieniu mogą się znaleźć m.in. aflatoksyny, dioksyny, pestycydy, herbicydy, pyły oraz metale ciężkie, które szkodzą zdrowiu człowieka. Dieta oczyszczająca pomaga wyzbyć się z organizmu zbędnych toksyn.

Na czym polega dieta oczyszczająca?

Jest to dieta restrykcyjna, dlatego powinniśmy decydować się na nią tylko raz w roku. W zależności od potrzeb i aktualnego stanu zdrowia powinna trwać od jednego do maksymalnie siedmiu dni. Dieta oczyszczająca polega na przyjmowaniu wyłącznie płynów i określonych pokarmów bogatych w błonnik takie jak: otręby pszenne, orzechy, fasola, warzywa korzeniowe i kapustne czy pełne ziarna zbóż. 

Co jeść na diecie oczyszczającej?

Produktami, których na pewno nie powinno zabraknąć w diecie oczyszczającej, są warzywa jak marchewka, kapusta, burak, seler, pietruszka i różnego rodzaju kiszonki oraz owoce jak jabłka czy gruszki. Potrawy możemy przyrządzać przyprawami takimi jak bazylia, kminek, oregano, imbir, tymianek czy gałka muszkatołowa. Warto także podczas diety oczyszczającej używać ziół, które należy spożywać w formie gorącego naparu między innymi herbatę zieloną, skrzypokrzywa, miętę, rumianek i dziurawiec. W Internecie można znaleźć wiele niskokalorycznych i zdrowych przepisów, które będą dużym wsparciem podczas przeprowadzania diety. Można między innymi wyszukać smaczne przepisy na kompot z suszonych śliwek, koktajl dyniowo-gruszkowy, zupę wielowarzywną czy bigos jarski. 

Zobacz także: http://sekundaminuta.pl/zdrowotne-wlasciwosci-zielonej-herbaty/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here