warto zobaczyć te regały dziecięce

Samodzielne urządzanie pokoju dziecięcego to dopiero wyzwanie! Niestety bardzo łatwo można wtedy popełnić spore błędy, które nawet przez wiele lat będą istotnymi problemami. Na szczęście przygotowaliśmy aż 5 przydatnych porad, dzięki którym urządzanie pokoju dziecięcego stanie się bezpieczniejsze i łatwiejsze.

Planuj

Jeszcze zanim zaczniesz remont czy już samo urządzanie pokoju dziecięcego, to zaplanuj, co i jak ma być rozmieszczone. Zwróć uwagę na aspekty praktyczne. Na przykład nie planuj umieszczenia łóżka pod oknem czy obok grzejnika, bo narazisz dziecko na przewianie czy przegrzanie. Kiedy poświęcisz pewną ilość czasu na planowanie, to wyeliminujesz sporo częstych błędów.

Wyznaczenie strefy w pokoju

Pokój dziecka powinien być podzielony na strefę zabawy i wypoczynku. Jednak z czasem należy dodać także strefę edukacji czy zainteresowań. W ten sposób jego prywatna oaza będzie spełniała wszystkie najważniejsze funkcje. Niektóre strefy można oddzielać od siebie, np. przy pomocy regałów. Oczywiście będzie to szczególnie utrudnione w bardzo małych pokojach. Wtedy warto sięgnąć po sprytne rozwiązania, np. łóżka z antresolą. I tak jednak warto zobaczyć te regały dziecięce, gdyż nie zajmują dużo miejsca, a mogą też pozwolić na gromadzenie na nich książeczek czy zabawek.

Wyznacz budżet

Dekoracje czy meble dziecięce potrafią pochłaniać wiele pieniędzy. Szczególnie kiedy zależy Ci na ich wysokiej jakości. Dlatego zorientuj się, jakie masz możliwości finansowe i ile średnio kosztują meble itp., a później ustal budżet. W ten sposób będziesz miał pod większą kontrolą swoje wydatki.

Pytaj o zdanie swoje dziecko

Nawet w przypadku kilkulatka warto zwrócić uwagę także na zdanie swojego dziecka. Drobny ukłon w jego stronę, może sprawić, że maluch będzie czuł się bezpieczniej i przytulniej w swoim pokoju. Zapytaj go o ulubiony kolor czy zainteresowania i uwzględnij to w projekcie, aby uszczęśliwić swoje dziecko.

Myśl o przyszłości

Pamiętaj jednak, że gust dziecka, jak i on sam będzie się zmieniał. Nawet nie zobaczysz, kiedy pluszaki i zabawki zostaną zastąpione przez komputer, gry wideo czy przedmioty związane z nową pasją. Dlatego zawsze podczas urządzania pokoju dziecięcego staraj się kupować neutralne, drewniane meble, które będą pasowały do różnych aranżacji. Zrezygnuj też z bardzo dziecięcych lamp czy dywanów. Zamiast tego niech zabawki, obrazy czy inne drobne dekoracje nadają pokoikowi dziecięcego uroku. Takie wnętrza będą znacznie bardziej elastyczne i spełnią swoją funkcję znacznie dłużej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here