Ustroń – noclegi w górach: widok na pasmo Czantoria i Wisłę

Chcielibyście odwiedzić polskie góry, ale obawiacie się tłumów w największych kurortach turystycznych? Warto zwrócić uwagę na Ustroń – noclegi w górach w pięknej lokalizacji, z licznymi trasami wycieczkowymi i zabytkami pod ręką, a jednak wciąż pozostające na uboczu. To raj dla wielbicieli wędrówek, rowerów górskich i sportów zimowych. Ustroń ma status uzdrowiska, w związku z czym zaprasza gości do zaczerpnięcia leczniczej źródlanej wody i powietrza, które aż wibruje od legend związanych z tym miejscem! Przejrzyj noclegi w górach, aby wybrać apartament dla siebie i ruszyć w miejsce, które zachwyca widokami i gwarantuje spokój.

Ustroń to takie miejsce na mapie Polski, w którym czas zdecydowanie zwalnia. Nie znaczy to jednak, że można się w nim nudzić! Leży około 30 kilometrów za Bielskiem-Białą, niedaleko granicy z Czechami. Miasto rozciąga się na kilku wzniesieniach nad malowniczą doliną Wisły i pamięta czasy średniowiecznych walk z Tatarami. Dzięki znajdującym się na jego terenie źródłom leczniczej wody siarczkowej Ustroń ma status uzdrowiska – i to największego w Europie! Ustroń noclegi zapraszają gości przez okrągły rok, kusząc pięknymi widokami i dostosowaną do potrzeb turystów infrastrukturą. Szczególnie wygodnie można tam dojechać od strony Katowic.

Ustroń noclegi – zaczerpnij świeżego powietrza i spróbuj leczniczych wód

Noclegi w górach mają tę zaletę, że jeśli dobrze wybierze się bazę wypadową, rozmaite atrakcje można mieć na wyciągnięcie ręki. Tak właśnie jest z Ustroniem – jest wprost stworzony dla amatorów wycieczek górskich, spacerów po mieście (jeśli np. pogoda nie pozwala zapuścić się dalej), nordic walkingu, wypraw rowerami górskimi lub na nartach biegowych. Z Ustronia i okolic wychodzi aż 27 szlaków górskich o różnych stopniach trudności. To w tym miejscu bierze swój początek Główny Szlak Beskidzki, prowadzący dalej na wschód – aż do granicy z Ukrainą w Bieszczadach. Na co większe wzniesienia można dostać się nie tylko pieszo, lecz także wyciągiem albo kolejką linową. Ustroń to również raj dla amatorów białego szaleństwa – zarówno początkujący, jak i zaawansowani narciarze znajdą dla siebie atrakcyjny stok z wygodną infrastrukturą.

Jeśli wybieracie się w podróż z dzieckiem lub po prostu wolicie wygodniejsze i poziome trasy, Ustroń również jest dobrym kierunkiem – po mieście i w jego pobliżu wytyczono 9 szlaków spacerowych, prowadzących często po utwardzonych drogach. Zależnie od tego, który wybierzecie, dotrzecie do najważniejszych zabytków miasta, zwiedzicie Ustroń centrum albo udacie się do najpopularniejszych uzdrowisk lub punktów widokowych. Jedna z tras prowadzi do dwóch ukrytych wśród lasów ujęć wody leczniczej: Źródła Żelaznego i Źródła Karola. Dzieci mogą też poszaleć w parku linowym na szczycie Równicy, a dorośli – odpocząć w tężniach i grotach solnych. Ustroń noclegi to świetny wybór zarówno na leniwe wakacje, jak i na wypoczynek w ciągłym ruchu, o każdej porze roku.

Ustroń – noclegi w górach z historią

Z Ustroniem związanych jest wiele rozpalających wyobraźnię legend. Niektóre z nich sięgają średniowiecza, czasów rycerzy, kiedy okolice Ustronia były terenem licznych walk. Jedno z podań opowiada o ubogim kowalu, do którego drzwi zapukał kiedyś tajemniczy rycerz z prośbą, by szybko podkuł konia jego i jego drużyny. Rycerz mógł jednak zapłacić tylko starą podkową… Kowal nie odmówił pomocy, a kiedy nieznajomi odjechali, otrzymana od nich podkowa zamieniła się w złoto. Dlatego właśnie obowiązkową pamiątką z Ustronia są podkowy!

I to nie byle jakie; jeśli goście zdecydują się wkroczyć na specjalną Ścieżkę Rycerską, czeka ich 20-kilometrowa wyprawa, w trakcie której zajrzą do prawdziwej kuźni wyrabiającej srebrne i czarne podkowy. Trasa została opracowana we współpracy polsko-czeskiej. Prowadzi przez punkty w obu tych krajach, a na końcu wycieczki – na Czantorii – piechurzy mogą skosztować specjalnych rycerskich dań. Inna legenda mówi, że we wnętrzu tejże góry Czantorii śpią rycerze, którzy obudzą się, gdy przyjdzie czas, aby zniszczyć całe zło na świecie. Przyznajcie sami, że taki klimat dodaje wędrówkom jeszcze większego uroku!

Noclegi góry 2021 – bezpieczeństwo i relaks bez obaw

W Sun & Snow dbamy o Wasz komfort i bezpieczeństwo. W każdym z naszych apartamentów wdrożone zostały rygorystyczne procedury bezpieczeństwa COVID-19, dzięki którym otrzymaliśmy certyfikat Bezpiecznych Apartamentów. Zapraszamy także czworonożnych gości – by znaleźć odpowiedni apartament, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „Ustroń noclegi z psem”.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here