Żele do stylizacji – które najlepsze?

0
749

Kiedy manicure wychodzi najlepiej i jest najbardziej trwały…? Oczywiście – wtedy, gdy wykonuje się go na zdrowej i zadbanej płytce! Niestety, nie każda kobieta może poszczycić się naturalnie pięknymi paznokciami i często nawet systematycznie i regularnie o nie dbając, można mieć dużo obiekcji co do ich kondycji. Co wtedy? Na szczęście istnieją produkty do paznokci, które są w stanie poprawić stan każdej płytki. Należą do nich żele do stylizacji. Żele budujące często nazywa się inaczej “specyfikami do zadań specjalnych”. To, co potrafią one zrobić z płytką, jest nie do przecenienia! Żele do stylizacji występują w wielu wariantach. Który z nich będzie najlepszy dla Twojej płytki? Przekonaj się o tym z naszego tekstu!

Właściwości żeli do stylizacji

Zanim przejdziemy jednak do opisania poszczególnych rodzajów żeli do stylizacji, zacznijmy od krótkiego omówienia ich funkcji. Najczęściej stosuje się je do budowania i modelowania płytki. Nawet w przypadku najbardziej problematycznych paznokci, potrafią one zdziałać cuda! Regularnie wykonując stylizację przy użyciu żelu, można również znacząco wzmocnić swoją płytkę. Niektórzy żele do stylizacji traktują jako element “kuracji” dla paznokci. Jest to bardzo dobry pomysł – szczególnie dla osób o naprawdę zniszczonej płytce. Żele do stylizacji służą także do przedłużania paznokci, jednak najczęściej zajmują się tym profesjonalne stylistki z uwagi na złożoność działań, które należy podjąć.

Podział żeli do stylizacji

Żele do stylizacji występują w wielu wariantach, więc nietrudno jest popełnić błąd przy ich wyborze. Dlatego też postanowiliśmy przybliżyć Ci ich podział, aby ułatwić Ci zakup najlepszego produktu dla Twoich paznokci. Rozróżnienia dokonaliśmy na podstawie dwóch kryteriów: konsystencji oraz ilości faz.

Podział wg konsystencji

Pierwszy podział żeli do stylizacji, który chcielibyśmy omówić, dotyczy konsystencji i właściwości produktów. Tu wyróżniamy żele samopoziomujące i tzw. galaretki. Różnica między nimi jest tak znacząca, że wybierając nieodpowiedni rodzaj, możesz mieć ogromny problem z wykonaniem stylizacji.

Żele samopoziomujące

Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z przedłużaniem paznokci, najlepszym wyborem będą dla Ciebie żele do stylizacji samopoziomujące. Jak sama ich nazwa wskazuje, po ich aplikacji, utworzenie idealnie gładkiej tafli na płytce nastąpi niemal bez Twojej ingerencji. Sam produkt posiada optymalną konsystencję – nie jest ani za rzadki (na tyle, żeby “rozlać się” po płytce), ani zbyt gęsty. Jego plastyczne właściwości pozwolą na łatwe wymodelowanie płytki, dlatego też jest polecany początkującym paznokciomaniaczkom.

Żele “galaretki”

Przeciwieństwem żelu do stylizacji samopoziomującego jest żel o konsystencji “galaretki”. Dedykowany dla profesjonalistek, charakteryzuje się ogromną gęstością i strukturą właśnie galaretki (stąd jego nazwa). Aby prawidłowo wykonać nim stylizację płytki, trzeba już mieć spore doświadczenie w pracy z paznokciami. W tym przypadku nie ma już mowy o samopoziomowaniu się żelu do stylizacji. Tu największą pracę wykonuje osoba profesjonalnie zajmująca się manicure i to od jej umiejętności zależy efekt finalny stylizacji.

Podział wg ilości faz

Żele do stylizacji można również podzielić wg ilości faz. Wyróżniamy tu żele jedno- i trójfazowe. Co do zasady – trójfazowe składają się z 3 typów produktów, natomiast jednofazowe – jednego specyfiku, łączącego właściwości wszystkich trzech.

Żele trójfazowe

Paradoksalnie, najłatwiej będzie zacząć omawianie żeli do stylizacji od trójfazowych. W ich przypadku proces przedłużania płytki odbywa się przy udziale 3 produktów. Cały proces rozpoczyna się od użycia żelu podkładowego, który jest dość rzadki, stąd też aplikuje się go w minimalnej ilości na wcześniej odtłuszczoną płytkę. Następuje przechodzi się do etapu budowania paznokci żelem budującym, charakteryzującym się już nieco większą gęstością. Ostatnia faza to już tylko nabłyszczenie płytki żelem wykończeniowym, którego działanie stanowi “kropkę nad i” stylizacji. Jest on – podobnie jak żel podkładowy – rzadki i po utwardzeniu przemywa się go cleanerem.

Żele jednofazowe

Żel do stylizacji jednofazowy charakteryzuje się ogromną kompleksowością działania. Zastępuje on wszystkie 3 produkty wymienione powyżej. Aplikuje się jego 2 lub nawet 3 warstwy, w zależności od indywidualnych potrzeb. Charakteryzuje się dość gęstą konsystencją i łatwością nakładania.

Żele do stylizacji – teraz już bez tajemnic!

Jak widzisz, wybór odpowiedniego żelu do stylizacji jest kluczowy, jeżeli chcesz idealnie przedłużyć lub zbudować płytkę. Mimo że produktów tego typu jest w sklepach i hurtowniach kosmetycznych naprawdę wiele, jesteśmy przekonani, że posiłkując się naszym tekstem, wybierzesz najlepszy dla siebie! Weź pod uwagę przede wszystkim swoje umiejętności oraz kondycję paznokci. Pamiętaj, że żele jednofazowe oraz posiadające właściwości samopoziomujące są zdecydowanie prostsze w nakładaniu, natomiast trójfazowe i o strukturze galaretki nadają się już dla bardziej doświadczonych paznokciomaniaczek.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here