żywienie psów

Jak powinna wyglądać dieta psa? Nie chodzi nam wcale o odchudzanie. Trzeba pamiętać, że dieta to sposób żywienia, a jej cel może być zróżnicowany, np. nabranie masy mięśniowej, obniżenie poziomu tkanki tłuszczowej, czy poprawa zdrowia. W przypadku czworonogów jest bardzo podobnie jak u ludzi, tylko należy mieć na uwadze, że żywienie psów to zupełnie inne makro i mikroelementy, które koniecznie trzeba dopasować do organizmu czworonoga.

Zastanówmy się nad tym, jak wprowadzać pewne zmiany, by były one przede wszystkim bezpieczne dla naszego pupila. Musi on w końcu czuć się dobrze, a nagłe wprowadzenie drastycznych modernizacji w żywieniu może pogorszyć jego stan lub wywołać duży dyskomfort. Zobacz więc, jak wygląda żywienie psów w praktyce.

Zmień nawyki psa na lepsze

Co oznaczają złe nawyki żywieniowe u psów? Przede wszystkim stosowanie tanich karm, przekarmianie zwierzęcia, które cały czas konsumuje nadprogramową ilość karmy, mimo niewielkiej aktywności fizycznej i na samym końcu nieregularność. Należy o te elementy zadbać szczególnie, ponieważ dzięki nim wrócimy do normy. Nie możesz jednak wprowadzić ich od razu, ponieważ organizm psa może w pewnym momencie doznać szoku i dostanie skrętu żołądka. Odpowiedzią jest powolne i regularne modyfikowanie godzin, czy początkowe mieszanie nowej karmy ze starą. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że zmiany nawyków żywieniowych u psów bardzo często zachodzą podobnie jak u ludzi. Dzięki temu może sami postanowimy lepiej się odżywiać, co z pewnością natychmiast przełoży się pozytywnie na nasze życie.

Obserwuj swoje pupila

Niestety, nie zawsze wprowadzone zmiany wychodzą na dobre. Jeśli żywienie psa modernizowane jest pod kątem niedoborów i elementów, z którymi wcześniej nie miał on do czynienia, nie wiadomo, jak jego organizm zareaguje. Co zatem należy zrobić? Odpowiedź jest stosunkowo prosta. Adaptując do modernizacji zwierzaka stopniowo, jesteśmy w stanie zauważyć, na co zaczął reagować niewłaściwie. Można wtedy odstawić ten element i wrócić do wcześniejszego poziomu, odczekując chwilę, aż sytuacja się unormuje.

Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Podstawą jest wypróżnianie się czworonoga. Jeśli wszystko jest w porządku, nie ma on zaparć, biegunki i innych problematycznych aspektów podczas regularnych spacerów, żywienie psa idzie w dobrym kierunku. Drugi i dużo poważniejszy aspekt to wymioty. Na końcu jest zachowanie. Jeśli pupil ewidentnie nie czuje się najlepiej i daje tego oznaki, prawdopodobnie nie wszystko jest tak, jak być powinno.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here