Alpha Industries – ubrania, które podbijają wszechświat

0
2096

Styl militarny to charakterystyczny rodzaj odzieży sportowej. Wybierając ubrania tego typu warto jednak postawić na sprawdzone marki, dzięki którym możemy liczyć na wysoką jakość materiałów. W przypadku odzieży o zacięciu militarnym prym wiedzie jedna z najpopularniejszych marek na świecie, czyli Alpha Industries.

Alpha Industries – od USA po Europę

Marka Alpha Industries pochodzi z Knoxville w stanie Tennesee w USA, czyli z tych samych okolic, co inny znany na całym świecie produkt – whiskey Jack Daniel’s. Historia firmy jest jednak znacznie krótsza niż trunku i zaczyna się dopiero w październiku 1959 roku. Samuel Gelber, przy wsparciu doświadczonego w biznesie odzieżowym Hermana Wayne’a otworzyli mały zakład. Rozległe kontakty Wayne’a wśród rządowych klientów pomogły zapewnić Alpha Industries przetrwanie w początkowym okresie funkcjonowania, a także zdobyć doświadczenie i wyrobić odpowiednią renomę.

Na pierwszy ogień – kurtki!

Pierwszymi poważnymi zamówieniami na rynek globalny Alpha Industries były kurtki. Swoją popularność zyskała z pewnością dzięki niesamowitej jakości, która w początkowym stadium pracy była uważana za niezbędną, ponieważ kurtka miała służyć armii amerykańskiej. Właśnie jakość i znana na całym świecie renoma spowodowały, że kurtki skórzane Alpha Industries, pomimo bardzo szerokiej oferty firmy – nadal są najbardziej rozpoznawalnym produktem tej marki. Wśród nich można znaleźć wiele fasonów i modeli, ale niepowtarzalny krój oraz forma dominują, dzięki czemu kurtka jest odpowiednio uniwersalna w łączeniu w różnorodne stylizacje.

Najbardziej kultowym modelem jest Alpha Industries kurtka MA-1 w wersji VF NASA, która w 2016 roku stała się bestsellerem. Oliwkowy militarny kolor zapewnia przede wszystkim niepowtarzalny styl, a pomarańczowa podpinka dodatkowo go wzbogaca. Kurtka posiada również naszywki NASA, dzięki czemu wygląda oryginalnie i ciekawie. Model tego typu charakteryzuje się miejskim charakterem, co sugeruje brak kaptura. Została ona uszyta z materiałów najwyższej jakości oraz wzbogacona o wygodne, głębokie kieszenie.

Aplha Industires – czy warto?

Marka to już legenda na rynku sportowej odzieży. Stawia przede wszystkim na unikalny styl oraz jakość wykonania. Militarny styl został przeniesiony do warunków miejskich, dzięki czemu odzież posiada oryginalny charakter, lecz z pewnością nie będzie odpowiednia na wyprawy survivalowe (wyjątkiem może być specjalna kurtka w wersji zimowej). Szeroka gama produktów, wzorów i modeli z pewnością zadowoli każdego.

[Głosów:3    Średnia:2.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here