Ciuchy motocyklowe

Jazda na motocyklu potrafi dostarczyć wielu, pozytywnych emocji. Niemniej jednak trzeba się do niej odpowiednio przygotować, aby jednocześnie była dla nas w stu procentach bezpieczna. Musimy pamiętać nie tylko o kasku, ale również o dobrych ciuchach motocyklowych. Wbrew pozorom nie jest obojętne, co założymy na siebie podczas jazdy. Które ciuchy motocyklowe koniecznie muszą znaleźć w szafie każdego motocyklisty?

Kurtka motocyklowa i spodnie

Podczas jazdy na motocyklu bardzo ważna jest odpowiednia ochrona przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Niektórzy uważają, że nie są im potrzebne żadne, specjalistyczne ciuchy motocyklowe. Wybierają więc przeciwdeszczową i przeciwwiatrową kurtkę w miejsce takiej, która jest przeznaczona specjalnie do jazdy na motocyklu. Jest to duży błąd, który może nas sporo kosztować, szczególnie w kontekście zdrowia. Powodem jest fakt, iż ciuchy motocyklowe, w tym między innymi kurtka, zabezpieczają przed wiatrem, deszczem, czy też innymi, nieodpowiednimi do jazdy warunkami pogodowymi. Jesienią czy zimą dobrym wyborem będą również spodnie motocyklowe, wykonane ze skóry bądź z dżinsu.

Buty na motocykl

Wybór ciuchów motocyklowych jest stosunkowo duży – to samo dotyczy także butów, które przeznaczone są do jazdy na motocyklu. Odpowiednie obuwie może znacznie poprawić komfort jazdy, a co więcej będzie ono nieodłącznym elementem stylizacji na przykład na zjazd motocyklowy. Buty na motocykl można kupić zarówno w wersji damskiej, jak i męskiej. Te pierwsze nie tylko świetnie wyglądają, ale i dodają kobiecości. Zaś buty męskie wyglądem przypominają nieco tradycyjne glany, które doskonale oddają prawdziwy, rockowy klimat. Dobrej jakości buty na motocykl są odporne na działanie czynników zewnętrznych, przez co mogą nam one posłużyć przez naprawdę długi okres czasu.

Jak dobrać ciuchy na motocykl?

Na ulicach możemy zobaczyć osoby prowadzące motocykl, które ubrane są w zupełnie przypadkowe ciuchy. Niemniej jednak prawdziwy fan motocykli wie, jak ważny jest właściwy ubiór, który nie tylko poprawia bezpieczeństwo i komfort jazdy, ale również pozwala oddać nastrój i klimat, jakie panuje na zlotach motocyklowych. Ważne, aby ciuchy na motocykl wykonane były z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu będą one w stanie towarzyszyć nam w jeździe przez wiele lat. Co ważne, ciuchy na motocykl muszą być dopasowane (unikamy luźnych strojów), lecz z drugiej strony nie mogą za bardzo opinać. Strój na motocykl musi być przede wszystkim wygodny i bezpieczny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here