Czym jest grinder?

0
735

Skuteczne korzystanie z różnego rodzaju tytoniu jest możliwe, jeśli wyposażymy się w odpowiedni grinder, czyli specjalny młynek do tytoniu oraz rozdrabniania suszu roślinnego. Jego wyjątkowe cechy sprawiają, że tego typu urządzenie szczególnie dobrze sprawdzi się przy przygotowywaniu tytoniu bezpośrednio przed zapaleniem. Korzystanie z grindera jest coraz popularniejsze, a co sprawia, że faktycznie warto sięgnąć po ten typ urządzenia? Zapraszamy do lektury!

Slang w sklepie

Określenie grindera pochodzi ze slangu i dotyczy młynka dwuczęściowego, który jest wykorzystywany przede wszystkim do mielenia suszu roślinnego. Niemałą popularnością cieszy się jednak korzystanie z niego w celu rozdrobnienia tytoniu, jeśli zakupiliśmy taki, który wymaga dodatkowego przemielenia. Dwuczęściowy grinder, wyposażony zazwyczaj w specjalne trójkątne ząbki, umożliwia skuteczne mielenie suszu. Oczywiście, jak w przypadku każdego młynku, znaleźć można różne rodzaje ostrzy, różne ich kształty, choć cel zawsze jest ten sam – drobno zmielić susz.

Dlaczego sięga się po grinder?

Wiele osób może się zastanawiać, dlaczego w ogóle warto sięgać po grinder. Faktycznie jest tak, że w przypadku tytoniu często nie musimy niczego robić, ponieważ otrzymujemy go w dostatecznie zmielonej formie. Jeśli jednak kupimy tytoń niezmielony, nabicie nim bletki może okazać trudne, a czasami wręcz niemożliwe. W tym momencie przydaje się wspomniany młynek, ponieważ pozwala on na zmielenie suszu rośliny (tytoniu, ale nie tylko), aby następnie wygodnie przygotować papierosa. Zamiast samodzielnego krojenia suszu, co jest uciążliwe i dość wadliwe, lepiej wybrać urządzenie, które idealnie przygotuje go za nas.

Dlaczego warto samodzielnie mielić zioła?

Przede wszystkim to działanie pozwala na wyciągnięcie z nich pełnej esencji. Dzięki temu z powodzeniem możemy cieszyć się pełnią aromatu i mocy, jaką mają dane zioła, w tym również i tytoń. Grinder w tym przypadku pozwala na faktyczne podkreślenie tego, jak dobry mamy susz roślinny. Przede wszystkim to właśnie proces mielenia w pełni odblokowuje smak i aromat, co ma tylko i wyłącznie pozytywne skutki w postaci zwiększenia doznań. Co za tym idzie, korzystając z tego urządzenia, niczego nie tracimy, a jedynie zyskujemy. Co więcej, mielenie przy użyciu młynka pozwala nam na zaoszczędzenie czasu, który normalnie musielibyśmy poświęcić na robienie tego ręcznie. Jest to również znaczna oszczędność, ponieważ wyciągnięcie z ziół esencji oznacza, że możemy użyć naraz mniej suszu, aby osiągnąć ten sam efekt.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here