Deska surfingowa

Wybierając swoją pierwszą deskę SUP (z ang. Stand Up Paddle) powinieneś przede wszystkim zastanowić się nad powyższym pytaniem. Potem przyjdzie czas, aby wybrać odpowiedni kształt i rozmiar. Jakie plusy ma deska surfingowa dmuchana? Jakie twarda? A jakie są minusy obu z nich?

Deski twarde

Z czego są zbudowane? Posiadają twardy rdzeń styropianowy, który jest powleczony kompozytowym laminatem. Można nimi osiągać naprawdę imponujące prędkości przy zachowaniu przyzwoitej stabilności nawet na zafalowanej wodzie. Odporne na znoszenie przez wiatr. Największym minusem tego typu deski jest jej rozmiar, co może utrudniać przechowywanie lub ewentualny transport. W stosunku do swojego dmuchanego odpowiednika wykazuje również większą wrażliwość na ewentualne uderzenia – innymi słowy jest bardziej podatna na zniszczenie.

Deska surfingowa dmuchana

Idąc z duchem czasu oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, producenci desek SUP prześcigają się w coraz to nowszych technologiach mających za zadanie stworzenie idealnej deski pneumatycznej. To, co przy twardych deskach stanowi największy problem (przechowywanie i transport) zostaje tutaj rozwiązane w prosty sposób. Deska surfingowa dmuchana po zrolowaniu zmieści się w niewielkim, praktycznym plecaku, który zazwyczaj jest sprzedawany z nią w zestawie. Napompowanie tego typu SUPa zajmuje od kilku do kilkunastu minut i jest dziecinnie proste. Na rynku dostępne są również pompki elektryczne, które zrobią to za Ciebie. Należy również wziąć pod uwagę fakt, że zakup całego zestawu (w skład którego wchodzi dmuchany SUP, plecak, smycz bezpieczeństwa, wiosła, fin, pompka) wychodzi bardzo korzystnie pod względem cenowym. A jak to wygląda pod kątem użyteczności? Cóż, może i nie oferują tak dobrych osiągów jak twarde odpowiedniki, ale wykazują się za to większą odpornością na uderzenia. Przy dużych falach możesz mieć problem z utrzymaniem stabilnej pozycji, gdyż jest podatna na działanie silnego wiatru (może znieść Cię z kursu). Mimo tych negatywnych aspektów (jakieś przecież muszą być, nigdy nie może być idealnie!) uważam, że deska surfingowa dmuchana jest idealna na początek i na pewno będziesz miał z niej pożytek na długi, długi czas.

Sklep godny zaufania

Zachęcam do odwiedzenia strony GoSup.pl. Deska surfingowa dmuchana lub twarda, odpowiednia, przystosowana do tego odzież, multum akcesoriów niezbędnych przy uprawianiu tego sportu wodnego – znajdziesz tam wszystko to, czego będziesz potrzebować.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here