Dziecko pod wpływem środków psychoaktywnych

Używanie środków psychoaktywnych wśrod młodzieży stało się znacznie popularniejsze w ciągu ostatniej dekady, niż miało to miejsce kiedyś. Środki psychoaktywne, czyli inaczej środki odurzające lub narkotyki to trujące substancje chemiczne, po zażyciu, których dziecko ma zmienioną świadomość i percepcję. Korzystanie z takich substancji prowadzi do stoponiowego wyniszczania się organizmu i popadania w stan uzależnienia, dlatego bardzo ważne jest, aby każdy rodzic znał objawy towarzyszące staniu odurzenia się takimi środkami. Do najpopularniejszych narkotyków stosowanych przez dzieci należą:

Narkotyki miękkie

Marihuana oraz haszysz – przetwory konopi indyjskich, zawierające w sobie subtancję psychoaktywną THC. Dziecko pod wpływem marihuany lub haszyszu będzie miało przede wszystkim mocno przekrwione i lekko przymknięte oczy. Inne objawy wskazujące na stan odurzenia tym środkiem to: przesadna euforia przeplatana ze stanem ogupienia, przesadny apetyt.

Narkotyki twarde

Amfetamina – środek stymulujący w postaci białego proszku , wciągany nawet od czasu do czasu prowadzi do szybkiego uzależnienia psychicznego. Dziecko pod wpływem amfetaminy będzie przede wszystkim znacznie pobudzone, a jego źrenice znacznie rozszerzone. Do innych objawów wskazujących na stan spożycia amfetaminy zaliczamy; całkowity brak apetytu, przesadną chęć do rozmów, specyficznie zatkany nos.

Dopalacze – substancje chemiczne nieznanego pochodzenia ze względu na ciągłe modyfikacje składu przez producentów. Ceny dopalaczy są znacznie mniejsze niż w przypadku „klasycznych” narkotyków, dlatego tak wiele dzieci po nie sięga. Do objawów wskazujących na stan odurzenia dopalaczami zaliczamy; znacznie rozszerzone, niereagujące na światło źrenice, nadmierną potliwość i pobudzenie, stan ogłupienia, występowanie stanów lękowych i paranoi, wzmożoną wrażliwość na bodźce zewnętrzne.

Leczenie uzależnień

Jeżeli zauważasz u swojego dziecko jakiekolwiek z wyżej wymienionych objawów, może to świadczyć o rozwijającym się problemie uzależnienia do narkotyków. W takiej sytuacji konieczna jest szczera rozmowa z dzieckiem, aby poznać przyczynę problemu. Na stronie https://terapianaleczow.pl/  znajdziesz wiele wskazówek dotyczących uzależnienia oraz pomożemy Ci wrócić do Twojego dawnego życia. Specjaliści z ośrodka uzależnień „Terapia Nałęczów” pomogą i doradzą jakie kroki podjąć aby pomóc swojemu dziecku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here