figury świętych

Modlitwy do świętych przynoszą ukojenie. Są oni często osobistymi orędownikami, dlatego warto ich prosić o pomoc w sytuacjach trudnych. W ich ręce można złożyć wszystkie swoje lęki i obawy. Do jakich patronów się modlić?

Wybieraj figury świętych, z którymi się utożsamiasz. W tym celu warto poznać życiorysy osób świętych, które tak jak każdy człowiek, kiedyś doświadczyły ziemskiej wędrówki. Ważną osobą jest postać Maryi, której figurki zdobią każdy chrześcijański dom. Matka Boża jest ostoją – do niej każdy katolik ucieka się w chwilach zwątpienia, bólu i troski. Poza nią warto wybierać także innych świętych.

Św. Antoni z Padwy – dzięki niemu znajdziesz to, czego szukasz

Św. Antoni jest patronem nie tylko zagubionych rzeczy, ale także pogubionych w życiu ludzi. Módl się do niego, kiedy brakuje Ci wiary w siebie. Patron opiekuje się dziećmi, małżeństwami, narzeczonymi, kobietami w połogu, podróżnymi i ubogimi. To jeden z najbardziej popularnych świętych, ponieważ jest niezawodny. Św. Antoni z Padwy pochodził z zamożnej rodziny portugalskiej i był wybitnym kaznodzieją, autorem porywających kazań oraz właścicielem doskonałej pamięci.

Św. Rita – patronka od spraw trudnych

Św. Rita zapewnia zrozumienie i siłę – niesie pomoc w sytuacjach niezwykle trudnych, które często wymagają od człowieka wielkiej próby. Jednoczy rozbite rodziny i jest cudotwórczynią pokoju. Módl się do niej, kiedy masz trudną sytuację rodzinną, zapowiadający się rozwód lub pełną waśni atmosferę w pracy. Św. Rita zanim stała się mistyczką, musiała odszukać zabójców swojego męża, by im wybaczyć i poprosić o wybaczenie. Potem wypełniona miłością i spokojem wstąpiła do zakonu.

Św. Klara – kapłanka ubóstwa i wizjonerka

Klara już jako młodziutka dziewczyna porzuciła bogactwo, by żyć w ubóstwie. Swoje modlitwy wspierała surowym życiem, wypełnionym postami i nocnymi adoracjami. Cudownie rozmnożyła chleb, uzdrawiała chore siostry i wyjednywała im opiekę Jezusa. Otrzymała łaskę widzenia i słyszenia, dlatego została patronką telewizji i radia, ale także osób niedowidzących i mających chore oczy. To również opiekunka malarzy. Na co dzień można się do niej modlić o to, by widzieć jasno swoje powołanie i życiowy cel.

Św. Roch – chroni przed chorobą

Do patrona modlą się szczególnie osoby chore, zapadające na ciężkie dolegliwości, w tym nowotwory. Św. Roch jest opiekunem biednych i wszystkich tych, którzy nie widzą dla siebie ratunku. Od młodzieńczych lat zajmował się chorymi, a kiedy sam podupadł na zdrowiu, uciekł do lasu, pogrążając się w modlitwie. Podczas gorączki spragniony napił się wody ze strumienia – wtedy jego wszystkie dolegliwości ustąpiły i powrócił do całkowitego zdrowia.

Św. Teresa z Lisieux – orędowniczka miłości

To patronka, która w prostych czynnościach objawia sens życia i hołduje małym radościom. Jako młoda dziewczyna miała silny charakter, ale i głęboko rozwiniętą empatię. Żyła blisko Jezusa i była wielką orędowniczką Komunii Świętej. Godziła się w pełni na to, co zesłał jej dobry Bóg. Umierając młodo trwała do końca w Panu, wierna jego miłości. Katolicy modlą się św. Teresy z Lisieux, kiedy dotykają ich sprawy trudne i beznadziejne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here