Ginekologia estetyczna - w trosce o piękno intymne

Upływający czas ma negatywny wpływ nie tylko na wygląd twarzy, ale również kobiecych narządów płciowych. Wraz z wiekiem zmniejsza się ilość kolagenu w skórze, a włókna mięśniowe ulegają osłabieniu. W związku z tym mogą wystąpić takie problemy, jak rozluźnienie ścianek pochwy czy nietrzymanie moczu. Niektóre estetyczne problemy intymne zależą od czynników genetycznych lub są spowodowane porodem. Niezależnie od przyczyny, ginekologia estetyczna, dysponuje skutecznymi metodami leczenia nietrzymania moczu, przerostu warg sromowych czy innych intymnych defektów.

Czym zajmuje się ginekologia estetyczna?

Ginekologia estetyczna, to dziedzina medycyny estetycznej, która w ostatnich latach zyskuje na popularności. Rośnie świadomość kobiet dotycząca dbania o zdrowie i wygląd miejsc intymnych. Celem ginekologii estetycznej są, m.in.:

  • pomaganie w powrocie do pełnej sprawności po ciężkim porodzie,
  • leczenie nietrzymania moczu,
  • obkurczanie i nawilżanie pochwy,
  • korekcja przerośniętych warg sromowych,
  • przywracanie satysfakcji ze współżycia seksualnego.

W zakresie ginekologii estetycznej znajdują się zarówno zabiegi chirurgiczne, jak i mniej inwazyjne zabiegi z użyciem specjalistycznej aparatury. Mona Lisa Touch to sprawdzony laser przeznaczony do zabiegów ginekologii estetycznej, używany m.in. przez specjalistów z katowickiego Centrum DER-MED. Można za jego pomocą wykonać plastykę warg sromowych (labioplastykę), a także obkurczyć i nawilżyć pochwę oraz wesprzeć leczenie nietrzymania moczu, które bardzo często towarzyszy problemom intymnym.

Labioplastyka, czyli korekta warg sromowych

Z problemem przerośniętych warg sromowych zmaga się bardzo wiele kobiet. Jest to problem wstydliwy, dlatego niechętnie zwracamy się z nim do lekarza. To błąd, ponieważ korekta warg sromowych wykonana przez wykwalifikowanego specjalistę, potrafi całkowicie odmienić życie kobiety. Przerośnięte wargi sromowe to nie tylko problem estetyczny, sprawiają ogromny dyskomfort – negatywnie wpływają na codzienne funkcjonowanie (m.in. mogą utrudniać uprawianie sportu), życie intymne i samoocenę. Plastyka warg sromowych wykonana laserem Mona Lisa Touch stanowi doskonałą alternatywę dla zabiegów chirurgicznych. Labioplastyka laserowa nie jest tak inwazyjna, a okres rekonwalescencji jest zdecydowanie krótszy. Umożliwia zmniejszenie lub zmianę kształtu warg sromowych. Laser sty­mu­luje koagu­la­cję tkanki, dzięki czemu występuje mniejsze krwawienie po zabiegu, a rana goi się wyjątkowo szybko. Występuje mniejsze ryzyko blizn poope­ra­cyj­nych, obrzmie­nie obszaru zabie­go­wego jest niewielkie, a uczucie dys­kom­fortu po zabiegu szybko mija.

Leczenie nietrzymania moczu

Według statystyk nietrzymanie moczu może dotykać co czwartą kobietę. Z nietrzymaniem moczu zmagają się kobiety w każdym wieku, choć po ciąży i po menopauzie ten problem występuje z większą częstotliwością. Wynika to mię­dzy innymi z wraż­li­wo­ści kobie­cych narzą­dów płciowych na zmiany hor­mo­nalne, a także obciążenie, jakim jest poród naturalny. Leczenie nietrzymania moczu za pomocą lasera Mona Lisa Touch to skuteczna i bezinwazyjna metoda. Procedura jest bezbolesna, więc nie wymaga stosowania znieczulenia. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z lekarzem gine­ko­logiem lub chirurgiem. Do zabiegu laserem kwalifikuje pacjentkę aktualny wynik cytologii. Laserowe leczenie nietrzymania moczu Mona Lisa Touch wyko­ny­wane jest przy pomocy gło­wicy wypo­sa­żo­nej w ska­ner, którą lekarz wpro­wa­dza do wnę­trza pochwy. Energia lasera powoduje fototermiczne obkurczanie mięśni dna miednicy oraz pochwy. W efekcie zmniejsza się kąt nachylenia cewki moczowej. Po około 14 dniach można wró­cić do życia seksualnego.

Dowiedz się więcej na temat leczenia nietrzymania moczu i labioplastyki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here