pies

Karmienie psa jest tak ważne jak ustalenie ilości tego jedzenia. Wiele osób o tym zapomina, dlatego ich psy cierpią na otyłość. Pies mający zbyt wiele kilogramów to niezadbany pies, ale to jest bardzo chory pies.. Niektóre rasy, jeśli nie będą pod kontrolą to mogą ważyć o wiele więcej niż to jest im potrzebne. Przykładem może tutaj być labrador, który może jeść praktycznie cały czas. Ustalenie odpowiedniej ilości posiłków dla takiego psa to podstawa. Chcemy żeby żył dłużej i był zdrowy? W takim razie trzeba będzie o to zadbać. To my karmimy psa i my ustalamy, co ma jeść i jak dużo. Nie można dawać psu jedzenia wtedy, kiedy się tego domaga, bo może to robić przez cały dzień. Od małego psa trzeba mieć pod kontrolą, a wtedy będzie z nami o wiele dłużej.

Jak karmić naszego psa?

To bardzo ważne żeby pies nie jadł tego samego, co my. Pies potrzebuje innych składników znajdujących się w specjalnych karmach, które są dla niego przygotowane. Mamy różne smaki karmy, dlatego bez problemów uda nam się dopasować coś, co psu będzie smakowało. Mogą to być karmy suche jak i mokre. Połączenie jednych i drugich jest najlepszym pomysłem. Wtedy pies otrzymuje dokładnie to, co jest mu do rozwoju potrzebne.

Patrzymy również, jakie przeznaczenie ma kupowane jedzenie. Inaczej wybieramy coś dla małego psa, a inaczej dla dużego.  Piesek młody je inaczej niż ten starszy, a zatem trzeba będzie wszystko bardzo dokładnie czytacz. Stawiając na markowe jedzenie wiemy, że producent zadbał o odpowiedni skład. Wystarczy dostosować smak i rodzaj karmy do wielkości i wieku psa i mamy problem rozwiązany. Jeśli decydujemy się na dawanie psu własnego jedzenia to osobno je przygotowujemy. Pies nie musi jeść tych samych przypraw, co my. Powinien jeść mięso, ale i kaszę czy ryż. Wtedy to, co je jest dla niego o wiele bardziej pożywne i da mu więcej energii.

Pies dorosły i karmienie

Pies, który osiągnął swój wiek dorosły nie musi jeść tak dużo. Nie muszą to być też bardzo obfite posiłki. Inaczej dobiera się jedzenie, jeśli pies jest z nami w bloku i wychodzi trzy razy dziennie na spacery, a inaczej, jeśli mieszka koło domu i może całymi dniami sobie biegać. To ma przecież duże znaczenie dla jego zdrowia ile jedzeni zjada.  Pies dorosły może jest dwa razy dziennie, ale i cztery raz dziennie.

Trzeba ustalić odpowiednią porcję mokrego i suchego jedzenia i wtedy do tego się dostosuje. Pies szybko się przyzwyczaja, dlatego nie będziemy mieć z tym żadnych problemów.  Można dać dwa większe posiłki, ale można dać cztery mniejsze. Na pewno za każdym razem nie dajemy tyle samo, bo pies może się zacząć przejadać i nic dobrego dla niego z tego nie wyniknie. Im mniej ruchliwy pies tym mniej i mniejsze posiłki. Trzeba się tej zasady trzymać, a wszystko ze zdrowiem psa będzie bardzo dobrze.

Małe psy i szczeniaki

Małe psy są o wiele bardziej ruchliwe, dlatego potrzebują więcej jedzenia. Szczeniaki rosną i potrzebują samych wartościowych posiłków, bo wtedy nie będą chorowały. Ich rozwój będzie prawidłowy i właśnie o to właścicielowi chodzi. Psy, które nie ukończyły jeszcze szóstego miesiąca dziennie mogą dostawać nawet pięć pełnowartościowych posiłków dziennie. Te starsze zadowolą się trzema posiłkami, dlatego trzeba mu je dostarczyć.  Jedzenie dajemy o stałej porze tak jak my mamy śniadanie, obiad i kolacje mniej więcej w tym samym czasie to dbamy o to żeby pies też był przyzwyczajony, kiedy dokładnie dostaje jedzenie.

Wtedy nie będzie chodził i prosiła o jedzenie znajdujące się na stole.  Psa trzeba wychować i to nasze zadanej, dlatego trzeba zacząć już od małego. Nie będziemy wtedy mieć problemów z jego zdrowiem i kulturą. Psy, które jedzą razem z właścicielami od małego niestety tej kultury się nie uczą. Nie każdy tak lubi, kiedy pies zagląda mu przez ramię i chce jeść. To, dlatego dbamy o psy, a wtedy nie mamy z nimi żadnych problemów.  Wiedzą, że o określone porze otrzymają jedzenie i na to czekają. To proste i trzeba systematycznie to robić, a wtedy pies na pewno się przestawi na właściwy tor.
Jeśli szukasz dobrego sklepu zoologicznego dla swojego pupila to wszystko znajdziesz na https://www.animalzoone.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here