jak pomalować meble na biało

Często te meble, które mamy nie są najnowsze i nie wyglądają najlepiej. To, dlatego trzeba będzie albo je zmienić albo przemalować. Kolorem, który idealnie pasuje do każdego wnętrza jest biały. Problem w tym, że nie zawsze wiemy jak się za to wszystko zabrać. Boimy się, że pomalujemy nasze meble i tak naprawdę efekt końcowy będzie kiepski i całość będzie do wyrzucenia. Trzeba wszystko robić powoli i nie przeskakiwać kolejnych etapów pracy.

Wiele osób się spieszy i później dziwią się, że nie wygląda to najlepiej, co udało im się zrobić, a dodatków farba odchodzi i wszystko będzie do poprawki. Jeśli bierzemy się za malowanie na biało to trzeba będzie robić to raz, a porządnie, a wtedy nie będziemy musieli do tego tematu wracać. Właśnie tak robią profesjonaliści, dlatego trzeba się zastanowić nad tym jak działać tak jak oni. Nie trzeba nikomu takiego malowania zlecać, bo oznacza, że w ten sposób sporo zaoszczędzimy.

Gdybyśmy chcieli kupić nowe meble i mielibyśmy na to pieniądze to już byśmy to zrobili. Skoro tak kombinujemy to znaczy, że zależy nam na oszczędnościach. Są też takie osoby, które cieszą się, że udało im się zrobić coś samodzielnie i mogą się tym chwalić.

Przygotowanie drewna do malowania

Przygotowanie będzie zależne od tego, z jakiego materiału wykonane są meble. Jeśli to płyta to inaczej trzeba do tego podchodzić niż w przypadku drewna. Jeśli mamy meble z płyty to bardzo ważne jest umycie całej powierzchni mebli. Robimy to naprawdę bardzo dokładnie, bo wtedy wiemy, że całość jest czysta. Kolejny krok do odtłuszczenie powierzchni i tutaj trzeba naprawdę się do tego przyłożyć. W sprzedaży mamy różnego rodzaju rozpuszczalniki i można to tym zrobić.

jak pomalować meble na biało

Musimy tylko uważać, że płyta jest olejona i nie można jej przemoczyć, bo wtedy odejdzie całość i nic z tego nam dobrego nie wyjdzie. Jeśli mamy otłuszczone powierzchnie to teraz można meble malować. W przypadku mebli wykonanych z drewna sytuacja jest inna, ponieważ tutaj warto przeszlifować całą powierzchnię. Można do tego używać polerki albo po prostu kawałka drobnego papieru ścieranego na kostce i wtedy delikatnie wzdłuż słoi czyścimy całą powierzchnię. Po tym procesie całość myjemy i odtłuszczamy. Wtedy powierzchnia jest gotowa do malowania

Wybór odpowiedniej farby

Wybranie odpowiedniej farby jest bardzo ważne. Niektóre osoby myślą, że skoro mają jakąś starą farbę w piwnicy to można ją wykorzystać i na pewno będzie to wyglądało dobrze. Niestety, ale nie do końca tak musi być. Trzeba będzie wybrać farbę akrylową, która jest kupiona dzisiaj, a nie kilka lat temu. Wtedy jesteśmy pewni, że taka farba nie wejdzie w żadną reakcję w meblami i będzie to prezentowało się naprawdę bardzo ładnie. Taka farba nie jest droga, a jeśli mamy malować jedną szafkę to nie potrzeba jej dużo.

Można kupić mniejsze opakowanie, a wtedy nie będziemy marnować i farby i pieniędzy. Na tym na pewno nam zależy, dlatego szukamy takiej oferty dla siebie w sklepie, jaka jest najkorzystniejsza. Biały kolor akrylu jest najtańszy, dlatego nie wydamy na to zbyt wiele pieniędzy. Najlepszym rozwiązaniem dla nas będzie znaleźć farbę pochodzącą od znanego producenta, który zagwarantuje nam, że farba dobrze się trzyma powierzchni i nie ściera się tak jak inne.

biała farba

Wybierając taką farbę wiemy, że nasze meble będą się prezentowały naprawdę bardzo dobrze i właśnie o to nam przecież chodzi. Robimy wszystko sami, dlatego musimy na to poświecić sporo czasu i dlatego jeśli się coś robi to raz, a dobrze i nie wraca się do tego tematu przez wiele lat.

Czym malować meble?

Na pewno trzeba będzie się zastanowić nad tym, czym malować takie meble żeby uzyskać bardzo dobry efekt. Wiele osób wybiera pędzel i to nie jest dobre rozwiązanie. Pędzel zostawia zacieki i smugi, co oznacza, że efekt końcowy nie będzie taki jak trzeba. Lepszym rozwiązaniem dla nas będzie wykorzystać do malowania wałek. Dobieramy taki nie za szeroki wałek, który dobrze leży w ręce. Malujemy kilka warstw.

Pierwsza warstwa musi bardzo dobrze wyschnąć, bo inaczej wałek zacznie po niej mazać i uzyskamy kiepskie efekty. Te cztery godziny trzeba będzie czekać aż pierwsza warstwa wychodnie. Jest to jednak zależne od tego jak gruba to była warstwa oraz czy malujemy w domu gdzie jest ciepło czy mamy to w garażu albo na zewnątrz.

Im jest cieplej tym szybciej nam pierwsza warstwa wyschnie i można będzie ją zamalować kolejną i kolejną. Ilość warstwa będzie zależna od tego czy biała farba łatwo pokryje to, co znajduje się pod spodem. Jeśli to kolor ciemny to nie będzie to wcale takie łatwe zadanie do wykonania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here