Jak utrzymać twarz w nienagannym stanie? Kompletujemy zestaw do golenia

Odpowiednio przystrzyżony zarost albo skóra gładka jak alabaster. Definicji nienagannej męskiej twarzy jest wiele, tak jak wiele jest rodzajów zarostu. Niemniej jednak zwykle rośnie on na całej twarzy, zatem przy ciekawych wzorach, czy pozostawieniu jedynie brody bądź wąsów bez golenia i tak się nie obejdzie. Zatem warto przyjrzeć się zestawom do golenia dla mężczyzny i skompletować taki, który będzie spełniał wszystkie oczekiwania. Na samym początku zdradzimy, że skupimy się na zestawach do golenia na mokro. A więc do dzieła!

Po pierwsze: odpowiedni pędzel do golenia

Golenie na mokro pozwala uniknąć pojawiania się wrastających włosów, przy odpowiednim postępowaniu. Kiedy już masz do czynienia z tym problemem, to nie musisz załamywać rąk, gdyż świetnym sposobem na jego pozbycie się jest odbycie kilku sesji depilacji laserowej, oczywiście tylko w miejscach, gdzie wrastające włosy występują. Zatem nie musisz obawiać się pozbycia się całego zarostu. Wracając jednak do zestawów do golenia na mokro to nieodłącznym ich elementem jest pędzel do golenia. Nakładanie pianki czy kremu do golenia dłonią nigdy nie da takich rezultatów jak pędzel z odpowiednio dobranym włosiem. Przy okazji dzięki jego użyciu możesz pozbyć się martwego naskórka, czyli wykonać delikatny peeling. Zarost może być odpowiednio zmiękczony, a tym samym golenie „pójdzie jak po maśle”. Najlepiej wybierać pędzle z włosiem z borsuka, które uchodzi za najbardziej ekskluzywne i odznacza się miękkością. W zestawach do golenia mogą znaleźć się także pędzle z włosiem dzika, które są przez kilka pierwszych użyć dość szorstkie, jednak z czasem rozwarstwiają się i stają się miększe. Alternatywą są pędzle z włosiem syntetycznym doskonale imitujące te naturalne. Oczywiście obok pędzla, zestaw do golenia dla mężczyzny często zawiera tygle do rozrabiania mydła do golenia. Pędzlem można również rozprowadzić gęsty krem do golenia.

Po drugie: maszynka tradycyjna lub brzytwa na żyletki

Golenie maszynką elektryczną niesie ze sobą ryzyko podrażnień skóry i wrastających włosów, dlatego w zestawach do golenia znajdują się maszynka tradycyjna z wymiennymi ostrzami lub tradycyjna brzytwa na żyletki. W drugim przypadku golenie może być nawet bardziej precyzyjne, pod warunkiem, że opanuje się technikę trzymania brzytwy. Z włosem goli się pod kątem 30 stopni, a pod włos – 15 stopni. To niweluje ryzyko skaleczenia. Obydwa rozwiązania są ekonomiczne, gdyż wymienne ostrza nie są bardzo drogie. Zwykle po kilku goleniach trzeba je wymieniać na nowe. Tępe ostrza nie tylko niedokładnie usuwają zarost, ale paradoksalnie zwiększają ryzyko skaleczenia.

Po trzecie: balsam lub krem po goleniu

Trzecim elementem, który jest niezbędny jest balsam lub krem łagodzący po goleniu. Zazwyczaj takie preparaty niwelują zaczerwienienie skóry i poprawiają jej nawilżenie. Mogą zawierać również substancje łagodzące podrażnienia, a nawet przypadkowe zranienia. Balsam to również bardzo przyjemny zapach, który może pozostawać na skórze bardzo długo. Oczywiście miękką i gładką skórę można uzyskać również przy pomocy preparatów bezzapachowych, które polecane są dla mężczyzn uczulonych, których drażni wiele zapachów. Męskie kosmetyki pachną dość intensywnie, dlatego w tym przypadku jest to dobry wybór.

Po czwarte: akcesoria dodatkowe sprawiające, że rytuał golenia jest bezpieczniejszy i przyjemniejszy

Kiedy już skompletowane są główne akcesoria niezbędne do golenia, warto zwrócić uwagę na te dodatkowe, które nie muszą, ale mogą się w nich znaleźć. Pierwszym z nich jest ręcznik bawełniany lub bambusowy. Najwyższej jakości ręczniki nie absorbują bakterii, wirusów i grzybów, są zatem bezpieczne dla skóry. Wystarczy sparzyć ręcznik wrzątkiem i przed przystąpieniem do golenia na kilka minut pozostawić gorący ręcznik na twarzy. Obok ręcznika w zestawach do golenia może znajdować się również ałun. Dzięki jego użyciu nieumiejętne pociągnięcia nie niosą ze sobą ryzyka chodzenia z mocno poharataną twarzą.

Zestawy do golenia należy dopasować do typu zabiegów pielęgnacyjnych. W przypadku golenia na sucho, warto sięgnąć po kremy czy balsamy łagodzące po goleniu. Dzięki temu skóra nie będzie zaczerwieniona. W przypadku golenia na mokro wszystko zależy od tego czy decydujemy się na tradycyjne golenie brzytwą czy maszynką na wymienne ostrza.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here