Jak wybierać odzież do pole dance?

Jeszcze kilkanaście lat temu pole dance było dyscypliną raczej kojarzoną z klubami nocnymi. Dziś wszystko się zmieniło i na coraz popularniejsze zajęcia z tej dyscypliny tańca i sportu uczęszczają kobiety pewne siebie, które chcą zadbać o wysportowaną i szczupłą sylwetkę. Bardzo istotna jest odpowiednia odzież pole dance – pod tym względem jest to dość wymagający sport.

Oczywiście, nie chodzi wyłącznie o kwestie wizualne, aczkolwiek przy tego rodzaju aktywności odkrywanie swojej kobiecości również jest jednym z pożądanych elementów. Mowa przede wszystkim o komforcie i bezpieczeństwie treningu, a tych nie uzyskamy bez odpowiedniej odzieży. Pole dance tak specyficzną aktywnością, że warto poświęcić wyborowi ubrań nieco więcej czasu.

Dopasowane do ciała

Wiele kobiet poważnie zastanawia się nad tym, czy pole dance jest dyscypliną dla nich, przede wszystkim z uwagi na konieczność odsłonięcia ciała. Nie chodzi tutaj jednak tylko o ekspozycję, która jest typowo wizualna. Przede wszystkim taniec ten wymaga dobrej przyczepności ciała do rury, dlatego też ważne jest, a czego wykonana jest odzież. Pole dance zazwyczaj bazuje na figurach, w których skóra styka się bezpośrednio z metalową fakturą rury; to sprawia, że dobrze widziane są stroje o krótkich nogawkach, odsłoniętych rękach i ramionach, a przy tym wyeksponowanej talii. Dobrze dopasowane do ciała ubrania mają to do siebie, że niwelują ryzyko przypadkowego odsłonięcia niechcianego fragmentu ciała, co jest bardzo istotne dla kobiet o mniejszej pewności siebie, na przykład dopiero rozpoczynających treningi. Warto jednak pamiętać, że jeśli decydujemy się na strój mocno zasłaniający skórę, to musi być on wykonany z odpowiedniego materiału, a co za tym idzie – często jest droższy.

Bogactwo marek

Na szczęście we współczesnym świecie sporo osób zauważyło, jak istotny jest dobór odzieży do pole dance. Coraz więcej powstaje nawet polskich marek, które oferują ciekawe zestawy zarówno dla tych bardziej odważnych, jak również bardziej wstydliwych tancerek. Komplety sprawdzą się zarówno do codziennych treningów na każdym poziomie zaawansowania, jak również na specjalne konkursy, zawody czy pokazy. Dzięki wielości kolorów, wzorów oraz rozmiarów każda kobieta jest w stanie dopasować idealny strój dla swojej sylwetki oraz gustu.

Wybierając odzież do pole dance warto kierować się przede wszystkim względami praktycznymi. Jeśli zamierzamy regularnie trenować to połączenie tańca i gimnastyki, to ważne będzie, jakie materiały oraz krój stroju zdecydujemy się nosić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here